Facebook Mail ve Numara Nasıl Değiştirilir

Facebook Mail ve Numara Nasıl Değiştirilir


Facebook hesabımızın mail adresini veya cep telefonu numarasını nasıl değiştiririz ? Bazen hesap güvenliğiniz için bazende kişisel bilgilerimizi değiştirmemiz gerektiği durumlarda bu tarz değişiklikler yapmamız gerekebilir. Mail adresinizin çok fazla kişi tarafından bilinmesi , numaranızın bilinmesi hesabınız için ciddi bir güvenlik açığıdır. Bu durumlarda Facebook tarafından bizlere bu bilgileri değiştirme şansı sunulmuştur. Burada önemli olan nokta, bilgileri değiştirdikten sonra eski hesap bilgilerini kaldırmanız gerekmektedir.

İşlem oldukça basit. Aşağıdaki resimli anlatımı takip ederek iki işlemi de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz E-mail ve numaraya erişim için gelen kodları onaylamanız gerekiyor.

Facebook Mail ve Numara Nasıl Değiştirilir ?

Mail adresini değiştirmek istediğimiz hesabımıza giriş yapıyoruz.

Ayarlar simgesine tıklayarak Ayarlar’a giriş yapıyoruz.

Genel sekmesi altında bulunan “E-posta” seçeneğine giriş yapıyoruz.

İlgili menüde ” Bir başka e-posta adresi veya cep telefonu numarası ekle” seçeneğine tıklıyoruz.

E-posta adresini değiştirmek için; “Yeni E-posta” seçeneğine kullanmak istediğimiz yeni adresi ekleyip ekle seçeneğine tıklıyoruz. (Facebook e-posta adresin, herkese açık kullanıcı adına dayanır. Bu adrese gönderilen e-postalar ana e-posta adresine iletilir)

Telefon numarasını değiştirmek için “Telefon numaranı ekle” seçeneğine tıklayarak yeni numaramızı giriyoruz. (Telefon numaranı kimlerle paylaşacağını seçmek için Zaman Tüneline git. Zaman Tünelindeki bilgilerin nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi almak için gizlilik ilkemize git.)

Bilgileri girdikten sonra Şifre onaylama ekranına gelerek şifremizi tekrar onaylıyoruz.

Yeni E-posta veya telefon numaranızı girdikten sonra eski numara ve e-posta bilgilerini silebilirsiniz. Bu işlem içinde şifrenizi tekrar onaylamanız gerekecektir. Bilgileri girdikten sonra onaylama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayarları kaydettikten sonra hesabınıza yeni bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. Bunun yanında hesap güvenliği için şifrenizi değiştirmekte fayda sağlayacaktır. Facebook bilgilerini bilmeyen kullanıcılar sitemizde arama yaparak ilgili makalelere ulaşabilir. Facebook hakkında merak ettiğiniz bütün bilgilere Ozengen.com ile ulaşabilirsiniz. İşlem hakkında sorunları yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan