Facebook Kurumsal Firma – Şirket Sayfası Açma

Facebook Kurumsal Firma – Şirket Sayfası Açma


Firmanız için Facebook sayfası nasıl açabilirsiniz ? Kurumsal sayfa oluşturma ve yönetme hakkında bilgiler vereceğiz. Sosyal medyanın etkisi, firmanızı her alanda aktif olarak tanıtmanızı gerektiriyor. Facebook, Twitter, instagram, Google+ gibi en çok kullanılan sosyal medya platformlarını kullanarak, şirketiniz için hedef kitlelere ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya neden önemlidir ? Yaptığınız kampanyaları hedef kitlenize ulaştırmak , kolay erişilebilir olmak firmanızı her zaman tercih edilir ve güvenilir bir hale getirmektedir. ınızı sosyal medya yolu ile tam da istediğiniz kitleye ulaştırabilirsiniz. Örneğin ayakkabı satan bir firmanız var ve yaptığınız bir kampanya 18-25 yaş arasına hitap ediyor. İşte tam nu noktada sosyal medyanın imkanlarından faydalanabilirsiniz. Yapacağınız küçük bir tanıtım ile bu yaş sınırı arasındaki insanlara reklamlarınızı görünebilir hale getirebilirsiniz. Bunu farklı biir medya organı aracılığıyla yapmaktan daha etkili bir yoldur. Şimdi işlemlere başlayalım.

Şirket sayfası oluşturma

Sayfada yönetici olmasını istediğimiz hesapla oturum açıyoruz.

Sol tarafta bulunan “Sayfalar” menüsünden “Sayfa oluştur” seçeneğine tıklıyoruz.

Markanın, işletmenin veya ortak hedefinin sesini Facebook’ta duyur ve senin için önemli olan kişilerle bağlantı kur. Oluşturmak ücretsizdir. Başlamak için bir Sayfa türü seç.

Nasıl bir ürünü temsil edeceğinizi belirleyeceğiniz kategori seçimini yapıyoruz. Şirket sayfası için;

Şirket, Kuruluş veya enstitü / İşletme kategorisi (Örnek: Bilgisayar şirketi) ve Sayfa başlığını belirliyoruz. Kullanmaya başla seçeneğine tıklayarak sayfamımızı oluşturuyoruz.

Hakkında sekmesinde İşletmeniz hakkında detaylı bilgi veriniz. Bu alanları daha sonra da düzenleyebilirsiniz. Şirketimize ait web sitesi ve Facebook url’si seçiyoruz. Bilgilerimi kaydet diyerek veya geç diyerek ilerleyebiliriz.

Şirket sayfamız oluşturuldu !

Sayfamızı oluşturduktan sonra profil resmine kurumsal logonuzu , kapak resminizi ve hakkımda alanlarını düzenleyebilirsiniz. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra arkadaşlarınızı sayfanıza davet ederek yavaş yavaş kitlenizi arttırabilirsiniz. 50 sayfa beğenisinden sonra sayfanız aramalarda görünür duruma gelecektir.

Sayfa yönetimi, beğeni arttırma yöntemleri , sosyal medya ipuçları için sitemizde arama yaparak ilgili makalelere ulaşabilirsiniz. Sosyam medya danışmanlık hizmeti almak için [email protected] adresimizden bize ulaşarak profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz. Kurumsal sayfa oluşturma işlemleri hakkında daha fazla bilgi ve yorumlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan