Facebook Kişi Engelleme 2019 – Cevrik.com

Facebook Kişi Engelleme 2019 – Cevrik.com

Facebook’un dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya ağı olduğunu bilmeyenimiz yoktur herhalde. Gün geçmiyor ki kullanıcı sayısını daha’da fazla arttırma çabalarına giren facebook yenilikler ile kullanıcıların daha fazla sosyal ağda vakit geçirmesini sağlıyor. Canlı yayın özelliği ile birlikte’de büyük bir yükseliş yaşayan sosyal ağda canlı yayın yapabilmek için Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır? İsmindeki yazımızı incelemenizde yarar var.

Ayrıca hızlı gelişmesiyle birlikte kullanıcı sayısı da bu oranda artmakta, spam yapan kişiler olsun fake kişiler olsun bu ağı bir çöp haline getirmeye çalışanlarda var maalesef. Hal böyle olunca tanımadığınız etmediğiniz kişisel size birden arkadaşlık isteği gönderebilir veya direk olarak mesaj atabilir. Sizde bu kişilere doğal olarak cevap vermeyerek veya ne için mesaj attığını öğrendikten sonra konuşmaktan vazgeçersiniz ve arkadaş isteğini geri çekersiniz. Ama karşınızdaki kişi o kadarda çabuk pes edecek kişi değil ise mesaj atmaya devam eder ve tekrar arkadaşlık isteği gönderebilir. İşte bu kişiler için yapmanız gereken en rahat ve temiz yöntem o kişiyi engellemeniz olacaktır. Bu sayede bu kişi sizi bir daha o hesaptan rahatsız edemeyecektir. Tabi yeni hesap açıp tekrardan sizi rahatsız etmeye kalkmadığı müddetçe.

Facebook Arkadaş Engelleme

Facebook’ta sizi sinir edecek bir arkadaşınız veya rahatsız eden tanımadığınız kişiler olabilir bunlar için arkadaş engelleme yöntemi en güzeli gibi durmakta, peki bu işlemi nasıl yaparım derseniz aşağıdaki maddeleri sırası ile uygulayabilirsiniz.

Öncelikle facebook hesabımıza giriş yapıyoruz,

Daha sonra sağ üst köşede yer alan ok işaretine tıklayıp altında çıkan ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz,

Bu alana giriş yaptıktan sonra karşımıza sol menüden “Engelleme” bölümü çıkacaktır oraya tıklıyoruz,

facebook engel atma

Bu kısımda “Kullanıcıları Engelle” bölümünde daha önce engellediğimiz kişi veya kişiler var ise isimleri yer almaktadır, isterseniz bu alandan engellediğiniz kullanıcıları kaldırabilirsiniz,

Veya yeni bir kullanıcı engellemek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey orada yer alan kutucuğa engellemek istediğiniz kişinin isim ve soy ismini girmeniz yeterli olacak.

Facebook Arkadaş Engeli Kaldırma

Facebook’ta engellediğiniz bir veya birden fazla arkadaşınız yer alıyor ve siz bunların engelini kaldırmak mı istiyorsunuz, tek yapmanız gereken yukarıda da belirttiğimiz gibi ayarlar kısmında yer alan engelleme bölümünde engelli kullanıcıların isimleri yer almakta bu alandan engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcıyı bularak hemen isminin yazında yer alan “engellemeyi kaldır” butonuna tıklayın.

facebook engel kaldır

Butona tıkladıktan sonra karşınıza yeni bir pencere açılarak bu işlemi onaylayıp onaylamadığınız sorulacaktır. Eğer işlemi onaylarsanız arkadaşınızın yani engellemiş olduğunuz kişinin engeli kalkacaktır. Bu sayede onun profilini görebilir veya istediğiniz zaman mesaj atabilirsiniz. Tabi o sizi engellemediyse… 

facebook engel onayı

Facebook Engellediğim Anlaşılır Mı?

Facebook’ta bir kişiyi engellediniz ve bu kişiyi engellediğinizde karşı tarafa bildirim gidiyor mu merak ediyorsunuzdur. Eğer sizde bir arkadaşınızı engellediyseniz merak etmeyin karşı tarafa herhangi bir şekilde “şu kişi sizi engelledi” gibi bir bildirim gitmemekte. Yalnız karşı taraf sizin onu engellediğini şu şekilde anlayabilir. Eğer yukarıda yer alan arama bölümüne isminizi arattıktan sonra sizi bulamıyorsa engellemiş olacağınızı düşünür ve hemen başka bir hesaptan aramaya geçer eğer hesabınız başka bir hesaptaki aramada gözüküyorsa karşınızdaki engellediğiniz kişi bunu anlar, anladıktan sonra olaylar olaylar diyebiliriz…

Yorum Yap
0 Yorum yapan