Facebook Kartları Nasıl Hazırlanır

Facebook Kartları Nasıl Hazırlanır


Facebook hesabınızda, Blogunuzda ,sitenizde, diğer sosyal mecralarda paylaşabileceğiniz özel kartlar oluşturabilirsiniz. Bu kartlarda vermek istediğiniz bilgileri düzenleyebilir ve istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.

Facebook kartları oluşturmak yandaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. http://www.facebook.com/badges/

 

Ülkemizde Facebook kartları olarak duyurulan , Facebook Widgetlerinden bazıları;

Profil Kartı : Profil kartınızı oluşturarak paylaşmak istediğiniz alanları seçebilirsiniz. Blogger’da paylaşmak için kısayol butonunu kullanabilirsiniz.

Fotoğraf Kartı: Fotoğraflarınızı sunabileceğiniz güzel bir kart oluşturabilirsiniz.

Beğeni Kartı: Beğendiğiniz sayfaları sunmak için beğeni kartı oluşturabilirsiniz.

Sayfa Kartı: Faceboook’ta oluşturduğunuz sayfaları sayfa kartı ile paylaşabilirsiniz. Özellikle websitende sayfanızı tanıtmak için kücük bir alanınız varsa bu alanı Facebook sayfa kartı ile değerlendirebilirsiniz.

Facebook Widget’lar hakkında daha fazla bilgi almak için yazının başında verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz. Özellikle Facebook profil kartını , hesabınızı tanıtmak için kullanabilirsiniz.Beğen Düğmesi İnsanların tek tıklamayla sitenizdeki sayfaları ve içerikleri kendi Facebook profillerinde paylaşmasına ve arkadaşlarının bu içerikleri okumasına olanak tanıyın.Sayfa Eklentisi Sayfa Eklentisi sayesinde Facebook Sayfanızın bileşenleri doğrudan internet sitenize gömebilirsiniz.Takip Et Düğmesi Takip Et düğmesi, insanlara Facebook’ta başkalarının herkese açık güncellemelerine abone olma olanağı tanır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan