Facebook Hesap Varisim Nasıl Kullanılır

Facebook Hesap Varisim Nasıl Kullanılır


Facebook hesap varisim nedir ? Nasıl kullanılır ? Hesap varisi, hesap sahibinin vefat etmesi durumunda, hesabınızı yönetmesi için yetkili olarak atadığınız kişidir. Hesap varisiniz, hesabınızla ilgili aşağıdaki işlemleri yapabilir.

  • Profiliniz için başa tutturulan bir gönderi yazmak (ör. sizin adınıza son bir mesaj paylaşmak veya cenaze merasimi ile ilgili bilgi vermek)

  • Yeni arkadaşlık isteklerine yanıt vermek (ör. daha önce Facebook’ta olmayan eski arkadaşlar veya akrabalar)

  • Profil resminizi ve kapak fotoğrafınızı güncellemek

Yetki verdiğiniz kişi bu işlemleri hesabınıza giriş yaparak yapmaz. Bunun için atadığınız yetkileri kullanabilir sadece. Yetkili atadığınız kişi mesajlarınızı okuyamaz veyaHerhangi bir arkadaşınızı arkadaşlarınızdan çıkaramaz.

Facebook hesap varisi nasıl eklenir ?

Facebook hesabınıza giriş yapın. Hesabın hemen sağ tarafında bulunan simgeye tıklayarak “Ayarlar’a giriş yapın.

Ayarlara giriş yaptıktan sonra solda bulunan sekmelerden “Güvenliği” seçin.

Açılan sayfanın altında bulunan hesap varisim seçeneğine tıklayın. “Bir arkadaş seç” yazan kısma yetki vermek istediğiniz arkadaşınızın adını yazın ve “Ekle” seçeneğine tıklayın.

İşlemleri kaydettikten sonra işlemler tamamlanacaktır.

Aşağıda bulunan “Hesabın silinmesi” seçeneğini işaretleyerek Vefat ettikten sonra hesabınızın tamamen silinmesini sağlayabilirsiniz. Hesap varisinizi seçebilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Hesap vârisinizi değiştirmek veya kaldırmak için yukarıdaki 1–3 arası adımları izleyin ve Kaldır‘a tıklayın. Facebook hakkında diğer resimli anlatımlara ulaşmak için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan