Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Kuruluş tarihinden, bu yana en popüler sosyal platformlardan olmayı başaran, Facebook gün geçtikçe, yenilikleriyle daha da çok kullanıcıya sahip olması dolayısıyla, birçok hacker’ı ve sözlü istismarcıları da barındırmak zorunda kalan Facebook, hackerlar tarafından yapılan saldırılara net bir çözüm bulamadı. Genellikle bu gibi olaylarda Facebook kullanıcılarının hesaplarına yönelik saldırılarda, Facebook kullanıcılarının da yapması gereken hususlar var. Hesabınıza çalma amacıyla yapılan saldırıları fark edip, önlem almalısınız.  Yoksa hesabınız %100 kullanılamaz hale gelir. Kimi hackerlar tarafından, satılan hesaplarınız kimi hackerlar tarafından da kullanılmakta. Bu durum gün geçtikçe artan, bir hal alıyor. Herhangi bir saldırıya uğradığınızda ya da artık Facebook hesabınızı silip başka bir hesap açmanız gerektiğinin, kararına vardıysanız, yazımızı okumaya devam ederek, Facebook hesabınızı nasıl silebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Öncelikle Facebook hesap silmenin, anlık gerçekleşecek bir olay olmadığının altını çizeyim. Facebook hesabınızı silme işlemini başlatmak için, öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapmış olmalısınız. Ardından hesap kısmını tıklayarak, Facebook hesabınızı, silme işlemini başlatabilirsiniz. Silme işlemini başlattıktan sonra, Facebook hesabınız yaklaşık 2 hafta donuk kalacaktır. Eğer 2 hafta içerisinde, Facebook hesabınıza girerseniz, Facebook hesap silme işleminiz iptal olur ve tüm işlemi yeniden uygulamanız gerekir. Eğer Facebook hesabınıza 2 hafta boyunca girmezseniz, Facebook hesabınız tamamen sistemden silinir ve hiçbir kaydı kalmaz. Daha sonra, yeni bir hesap açarak Facebook’un keyfini yaşamaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Yazımızın başlarında da belirttiğimiz gibi Facebook’u amacı dışında kullanan her türlü, hacker ve sözlü istismarcıları kınıyor, en kısa sürede amaçlarından vazgeçmelerini diliyoruz. Umarım hesabınız bir saldırıya uğramaz ve herhangi bir kişi tarafından rahatsız edilmez. Eğer bir kişi ya da kişiler tarafından rahatsız ediliyorsanız, hemen Facebook hesap silme işlemine başvurmayın. Kişinin profiline girip kişiyi engelle seçeneğini tıklayarak, sizinle olan iletişimini tamamen engelleyebilirsiniz. Facebook hesap silme işlemi bu kadar basit olmakla birlikte, umarız Facebook hesabınızı, zorunlu etmenler dolayısı ile silmek zorunda kalmazsınız. Eğer bir saldırıya uğrayıp hesabınızı silerek, profilinizi kurtardıysanız, ne mutlu bize.

Ayrıca Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur ? yazımızı’da inceleyerek hesabınızı silmek yerine dondurabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan