Facebook Haber Kaynağı Ayarları Nasıl Yapılır

Facebook Haber Kaynağı Ayarları Nasıl Yapılır


Facebook, günden güne daha kullanışlı hale getirebilmek için ufak değişiklikler yapmaktadır. Çok ufak değişikliklerle Facebook’u daha pratik kullanmamız için yeni menüler ve özellikler eklenmektedir. Son zamanlarda Haber kaynağı ayarlarını düzenlemek için daha pratik bir araç çubuğu eklendi.

Bugün “Haber kaynağı ayarlarını” düzenlemek için kullanabileceğiniz en basit yöntemi sizlerle paylaşacağız. Haber kaynağı ayarlarınızı kişiselleştirerek, gönderilerini haber kaynağınızda görmek istemediğiniz sayfalar , kişiler ve grupların ana sayfanızda gönderilerinin görünmesini engelleyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi beğendiğiniz sayfalar , ekli arkadaşlarınız ve grupların gönderileri haber kaynağından listelenmektedir. Aşağıdaki 2 farklı yöntemi kullanarak haber kaynağı ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Haber kaynağı ayarları nasıl yapılır ?

Ayarlar sekmesine tıklayıp ” Haber kaynağı tercihleri” seçeneğine giriş yapıyoruz.

Burada Kişiler sekmesinde arkadaşlarınızın , Sayfalar sekmesinde takip ettiğiniz sayfaların , Gruplar sekmesinde grupların gönderilerinin haber kaynağınızda görünme ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Sağ menüde Takip seçeneğine tıklayarak takip etmeyi bıraktığınız zaman gönderiler haber kaynağınızda görünmeyecektir.

Ayrıca sizi rahatsız eden bir gönderi olduğu zaman ” X Sayfayı takip etmeyi bırak” seçeneğine tıklayarak’ta ayarları yapabilirsiniz.

Haber kaynağı tercihlerinizi yukardaki ayarları uygulayarak düzenleyebilirsiniz. Facebook’ta arkadaş olarak eklediğiniz kişiler otomatik olarak hesabınız tarafından takip edilmektedir. Bu ve buna benzer ayarları düzenlemek için sitemizde arama yapabilirsiniz. Facebook hakkında tüm merak edilenlere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan