Facebook Grup Nasıl Kurulur

Facebook Grup Nasıl Kurulur


Facebook’ta grup nasıl kurulur ? sorularını resimli olarak anlatmaya çalışacağız. Facebook’ta grubunuza katılan üyeler, varsayılan olarak, herhangi bir üye grupta bir şey paylaştığında üyeler bildirim alır. Grup üyeleri sohbetlere katılabilir, ortak albümlere fotoğraflar yükleyebilir, grup belgelerinde birlikte çalışabilir ve arkadaş oldukları üyeleri grup etkinliklerine davet edebilir. Grup açmak için aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz.

Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz.

Hesabın hemen sağ tarafından bulunan simgeye tıklayarak “Grup Kur” seçeneğine tıklıyoruz.

Grup Adı , Üyeler ve Gizlilik ayarlarımızı yapılandırıyoruz. Gizlilik ayarları hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz. Ayarları yaptıktan sonra “Oluştur” seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

Son olarak grubunuz için bir simge seçerek “Tamam” seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlıyoruz.

Grubumuzu oluşturduk. Kapak resminizi yükleyerek ve dilerseniz grubunuz için açıklamalar girerek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Gizlilik ayarları hakkında detaylı bilgiye tabloda ulaşabilirsiniz.

Gruplar için 3 gizlilik seçeneği vardır: Herkese Açık, Kapalı ve Gizli. Aşağıdaki tabloda bu gruplara kimlerin katılabileceği ve insanların bu gruplar hakkında neler görebileceği gösterilmektedir.

Herkese AçıkKapalıGizli
Kimler katılabilir? Herkes katılabilir ya da bir üye tarafından eklenebilir veya davet edilebilir Herkes katılma isteğinde bulunabilir ya da bir üye tarafından eklenebilir veya davet edilebilir Herkes bir üye tarafından eklenmesi veya davet edilmesi halinde katılabilir
Grubun adını kimler görebilir? Herkes Herkes Mevcut ve eski üyeler
Grubun üyelerini kimler görebilir? Herkes Herkes Sadece mevcut üyeler
Grubun açıklamasını kimler görebilir? Herkes Herkes Mevcut ve eski üyeler
Grubun etiketlerini kimler görebilir? Herkes Herkes Mevcut ve eski üyeler
Üyelerin grupta paylaştıklarını kimler görebilir? Herkes Sadece mevcut üyeler Sadece mevcut üyeler
Grubu arama sonuçlarında kimler bulabilir? Herkes Herkes Mevcut ve eski üyeler
Facebook’ta (Haber Kaynağı veya arama gibi) grupla ilgili haberleri kimler görebilir? Herkes Sadece mevcut üyeler Sadece mevcut üyeler

Üyelerin üst yöneticiler tarafından onaylanması veya eklenmesi şartını koymak için grup gizliliğini ayarlayabilirsiniz. Bir grup belirli bir boyuta ulaştığında, bazı özellikler sınırlanır. En kullanışlı gruplar genellikle, tanıdığınız kişilerden oluşan küçük gruplarla oluşturduklarınızdır. Grup ayarlarınızı dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan