Facebook Arkadaşlık Günü Nedir? – Nasıl Kullanılır?

Facebook Arkadaşlık Günü Nedir? – Nasıl Kullanılır?

Facebook kim tutar diyeceğimiz türde bir sosyal medya ağı, zaman dinlemeden sürekli çalışanları olarak bir yenilik peşinde, bunu gayet iyide başarıyorlar. Son gleen tasarım ve canlı yayın özelliği ile birlikte kendinde bir haylice söz ettiren facebook ekibi hızını alamadan hep yeni bir özelliği test etmekte ve bazı özelliklerini de herkesin kullanımına sunduğunu görüyoruz. Bu özelliklerden bir yenisiyle karşı karşıya kaldığımız yeni bir sistem olan facebook arkadaşlık günü olayından bahsedeceğiz.

2015 yılında 13. kuruluş yıl dönümünde başlayan arkadaşlık günü özelliği yeni bir hal alarak 2017 yılında videolu bir şekilde kullanıma sunuldu. Bu özellik sayesinde arkadaşlık günü normal ana sayfada yazı şeklinde değilde artık videolu bir biçimde çıkmakta.

facebook arkadaşlık günü özelliği

Facebook’un 2017 yılında değişikliğe gittiği arkadaşlık günü özelliğini kullanmanız için tek yapmanız gereken işlem buraya tıklayarak kendi arkadaşlık günü videonuzu oluşturabilirsiniz. (Videonun oluştuktan sonra size bildirim olarak geri dönüş yapılmaktadır.) Video’da arkadaşlarınızın resimleri, birbirinden güzel gifler ve haber kaynağından detaylar gösterilmekte. Hemde bunları toplayarak bir insan karikatürü oluşturan facebook güzel ve narin bir video oluşturuyor.

Facebook’ta arkadaşlık günü videonuzu oluşturdunuz ve paylaşmak mı istiyorsunuz. Tek yapmanız gereken şey oluşturduğunuz sayfadan “Videoyu Paylaş” butonuna tıklayarak gizlilik ayarlarından herkese açık olarak videonuzu paylaşabilirsiniz.

facebook arkadaşlık günü video paylaşma

Facebook arkadaşlık video özelliğinde çıkan videonuzu beğenmediniz veya kaldırmak istediğiniz ya da eklemek istediğiniz yeni bir şey mi var, o zaman videoyu düzenleyerek bu işlemleri yapabilirsiniz. Videoyu düzenlemek için yapmanız gereken işlem video paylaşma ekranın’dan “Videoyu düzenle” butonuna tıklamak. Butona tıkladıktan sonra istediğiniz işlemi düzenleyerek yeniden bir video oluşturmak için bildirebilirsiniz.

facebook arkadaşlık günü video düzenleme

Facebook’ta arkadaşlık videosu yapmak için bu uyarıyı alabilirsiniz, bu uyarı maalesef ki haber kaynağında veya arkadaşlarınızdan fazla yeterli içerik toplayamadığı anlamına gelir, bunu çözmek için facebook’ta daha fazla aktif olmanız gerekir.

facebook yetersiz içerik

Ayrıca Facebook Hikaye Nasıl Gönderilir? adlı yazımıza da bakmayı unutmayın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan