Facebook Arama Geçmişi Silme

Facebook Arama Geçmişi Silme

Merhaba facebook’un çok sık takip eden dostlar, her gün milyonlarca kişinin göz attığı, paylaşımda bulunduğu veya reklam amaçlı kullandığı bir sosyal medya paylaşım platformu olan facebook gün geçtikte iyi duruma gelmekte, çünkü yapılan ufak çaplı yenilikler bile milyonlarca kişiyi etkilemekte ve kullanıcıların uygulama içerisinde kalmalarını arttırmakta.

Hal böyle olduğu sürece facebook şuanki birinci sırasını koruyacağa benziyor, zaten peşinden gelen twitter haricinde instagram’da bir facebook uygulaması diyebiliriz. (Sahibi aynı neden olsa 🙂 )

Peki bu milyonların girdiği ağda, her gün milyonlarca kelime aratılıyor olabilir mi? Tabiki olabilir, arkadaşınızı, bir etiketi veya bir sayfayı illaki aratmışlığınız olmuştur. Ve bu ağı milyonların kullandığını düşünürsek ohooo diye aklınızda çağrıştı değil mi 🙂

Peki facebook arama bölümünde bir şeyi arattığımızda bu arattığımız son kelimeler orada kalmakta, bunları nasıl sileceğim diyenler için, işte çözümü;

Facebook’ta arama geçmişinizi baştan sona silebilirsiniz, veya sadece geçmişten silmek istediğiniz kelimeleri bulabilir ve silebilirsiniz, bu işlemleri yapmak için öncelikle facebook anasayfasından sağ üstte bulunan “aşağı ok” işaretine tıklayarak, açılan menüden “hareketler dökümü” alanına tıklayın.

Tıkladığımızda açılan sayfadan sol tarafta bulunan “daha fazla” alanına tıklayın ve gelen seçeneklerden “ara” butonuna tıklayın.

Faceook Arama Geçmişi Duruyor

Facebook Arama Geçmişi Yok Etme

Son işlem olarak ara bölümünde yer alan “Arama kayıtlarını sil” seçeneğine tıklarsanız tüm arama geçmişiniz silinecektir.

Facebook Arama Geçmişi Temizleme

Eğer sadece belirli aramaları silmek isterseniz o aramayı bularak “yanında yer alan girilmez işaretli düzenle ikonuna” tıklayarak “sil” seçeneğine tıklayın.

İşlemimiz bu şekilde, bu sayede’de sadece seçtiğiniz arama geçmişi silinecektir.

Facebook’ta arama geçmişini temizlediğiniz de hiçbir kullanıcıya bildirim gitmemektedir, bunun için sizin dışınızda kimse farkında olmayacaktır.

Ayrıca Facebook Hesabı Nasıl Silinir? yazımızı da hesabınızı kapatmak için kullanabilirsiniz. 🙂

Yorum Yap
0 Yorum yapan