Encrypted Virüslü Dosyalar Nasıl Açılır

Encrypted Virüslü Dosyalar Nasıl Açılır


Merhaba ozengen.com takipçileri. Bildiğiniz gibi Cryptolocker virüsü dosyalarınızı şifreleyerek dosyaları açmak için sizden ücret talep eden bir virüstür. Virüs sürekli form değiştirerek yeni yöntemler ile size virüslü dosyaları yükletmeye çalışmaktadır. Genellikle Telekom , Turkcell , Vodafone , Avea vb. servislerin faturasını gönderir gibi virüslü dosyaları yükletmeye çalışmaktadır. Virüsü yüklediğiniz zaman Office dosyalarını , resim dosyalarını ve Pdf gibi dosyalarınızı  .encrypted şeklinde şifrelemektedir. Virüsü temizlemek için sitemizde birçok yöntem bulunmaktadır fakat burada önemli olan nokta şifrelenen dosyaları kurtarmaktır.

Yazımızda sadece  .encrypted şeklinde şifrelenmiş dosyaları açmayı resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

Dosyaları kurtarmak için kullanacağımız program Shadow Explorer‘ı indirmek için Tıklayın

Programı indirdikten sonra setup’a çift tıklayarak yükleme işlemini başlatıyoruz.

İngilizce dil desteğini seçerek kurulum aşamalarını Next , diyerek geçiyoruz.

Şifreli olarak gördüğünüz dosyaların içeriklerini yazılım aracılığıyla görebilirsiniz. Kurtarmak istediğiniz dosyaları seçtikten sonra sağ tıklayıp Export diyoruz.

Seçtiğiniz dosyayı kaydedeceğiniz alanı seçerek dosyaları kurtarabilirsiniz.

Verileri kurtardıktan sonra virüs temizleme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Dosyaları aldıktan sonra işletim sistemini yeniden kurmanızı tavsiye ederiz. İşlemleri yaptıktan sonra her ihtimale karşı önemli hesaplarınızın şifresini değiştirmenizi öneririz. Virüs hakkında detaylı bilgi veya sorularınız için yorumlarınızı bizlere iletebilirsiniz. Shadow Explorer ile açılamayan Cryptolocker virüsleri için Hitman Pro yazılımını indirdirip bilgisayarınızı taradıktan sonra yukardaki işlemleri tekrar denemenizi öneririz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan