En Kolay MP3 Kesme Yazılımı Resimli Anlatım

En Kolay MP3 Kesme Yazılımı Resimli Anlatım


Ozengen.com takipçilerinden Mp3 kesme konusunda birçok sorular almaktayız. En kolay mp3 kesme yöntemi nedir? Sorusunu resimli olarak sizlere açıklayağız. İş yerinde, okulda , öğrenciler için, düğünler, eğlenceler kısacası heryerde bu işleme ihtiyacınız olabilir. Piyasada birçok mp3 kesme programları var fakat bazılarının kullanımı oldukça zor veya demo sürümler olduğu için birçok işleme izin vermiyor. Asıl amacına uygun ve kullanımı oldukça kolay olan bir programı sizlere tanıtacağız. Mp3DirectCut, amatör veya profesyonel her kullanıcının kullanabileceği, oldukça kolay ve kullanışlı bir yazılım. 300 Kb’lık bu program mp3’ler üzerinde istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. Özellikle kullanım kolaylığından dolayı sizlerin çok işine yarayacağını düşünüyoruz.

Öncelikle programı indirmek için Tıklayın.

Program boyutu düşük olduğundan hızlıca indirip kurabilirsiniz. Programı kurduktan sonra çalıştırıp aşağıdaki adımlara geçebilirsiniz.

MP3 Nasıl Kesilir ?

Programı çalıştırın ve File / Open seçeneğini tıklayarak düzenlemek istediğiniz mp3 dosyasını seçin.

Mp3 üzerinde kesmek istediğiniz alanı mouse’a basılı tutarak seçebilirsiniz. Örneğin aşağıdaki görselde olduğu gibi 44.35 ve 48.14 saniyeleri arasını seçebilirsiniz.

Kesmek istediğiniz saniyeleri belirleyip seçtikten sonra Klavye üzerinde “Delete” tuşuna basarak silebilirsiniz. İşte bu kadar !

Programda CTRL + C ve CTRL + V kısayol tuşlarını kullanarak seçtiğiniz alanları belirlediğiniz saniyeler arasına kopyalayabilirsiniz. Örneğin; Mp’ün başını sona almak istiyorsunuz. Bu alanı seçip mp’ün sonuna gelerek Ctrl + v kısayol tuşuna basarak yapıştırın. Bu sayede kesme haricinde taşıma işlemleri’de yapabilirsiniz.

Bütün işlemleri bitirdikten sonra çalışmayı mp3 olarak kaydetmek için “Save Complete audio” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Ayrıca çalışmaya sonra devam etmek istiyorsanız “Save Project File” ile projenizi kaydedip, işlemlere daha sonra devam edebilirsiniz.

Bütün işlemler bu kadar ! 2 veya 3 kullanımdan sonra mp3 kesme işlemini 5 dk içinde yaparak , kaydedebilirsiniz. Bu alanda bulabileceğiniz kullanımı en basit ve kullanışlı programdır. Program hakkında sorun yaşayanlar yorum atabilir. Resimli anlatımda mümkün oldukça temel özelliklerden bahsetmeye çalıştık. Programın farklı birçok özelliği bulunmaktadır.  Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan