En iyi İngilizce Çeviri Servisleri

En iyi İngilizce Çeviri Servisleri


Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere en iyi yabancı dil çeviri servislerini tanıtacağız. Eskiden ingilizce çeviri sözlük bile aramak büyük bir uğraş gerektirirken, artık metinleri bile online olarak kolaylıkla çevirebiliyor. Durum böyle olunca çeviri servislerinin sayısı oldukça artmaya başladı. Peki bu çeviri servisleri ne kadar doğru çeviriler yapıyor ve hangi servisler daha kullanışlı ? Bu konuda merak ettiğiniz sorulara cevap vererek, sizler için seçtiğimiz en iyi 3 online çeviri servisini tanıtacağız.

Çeviri işlemlerinde sorun yaşamamak için ve metin çevirilerini en az hatayla yapabilmek için aşağıdaki servisleri kullanmanızı öneriyoruz. Bunlar haricinde piyasada bulunan birçok çeviri siteleri hatalı çeviriler yaparak kullanıcıları oldukça yanıltmaktadır.

1. Google Translate

Listenin en başında tahmin edeceğiniz gibi Google Translate var. Google her alanda olduğu gibi çeviri konusunda da oldukça başarılı bir hizmet sunmaktadır. Chrome tarayıcı ile entegre olarak çalışmasından dolayı metin çevirilerinde oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. 90’a yakın sayıda dil çevirisi yapabilirsiniz.

Aşağıdaki linke tıklayarak Google Translate eklentisini indirebilirsiniz. Bu eklenti sayesinde çevirmek istediğiniz metinleri seçerek sağ tıklayıp çevir butonuna basmanız yeterlidir. Google Translate ile çevirilerinizi en az hatayla yapabilirsiniz. Piyasada kullanabileceğiniz en başarılı servistir.

2. Translate

Translate.com sitesi ile online çevirilerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Çevirilerin yanında, site aracılığıyla farklı dilleri konuşan kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Bu özellik sayesinde yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. 90’a yakın yabancı dil desteği sunan site ile metinlerinizi ilgili alana yapıştırarak çevirebilirsiniz.

Servisi Android ve ios cihazlarınızda da kullanabilirsiniz.

3. Bing Translate

Microsoft tarafından bing arama motoru ile entegre bir şekilde çalışan Bing Translate, çeviri konusunda kullanabileceğiniz başarılı bir servistir. İnternet bağlantısı olmadan kullanabileceğiniz bu yazılımı Windows 8 işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz.

Bing Translator Uygulama özellikleri:

  • 40’dan fazla dilde metin çevirisi yapma
  • Cihazın kamerası ile anında çeviri yapma
  • Çevrilen metnin okunuşunu öğrenme
  • Çevrimdışı çeviri desteği
  • Windows Mağazası’ndaki uygulamalardaki metinlerin çevirisini yapabilme
  • Snap View desteği
Yorum Yap
0 Yorum yapan