En Çok İndirilen Programlar 2014

En Çok İndirilen Programlar 2014


Merhaba Ozengen.com takipçileri. Bugün itibari ile 2014’ü geride bıraktık. 2014 internet ve yazılım dünyası için oldukça hareketli ve faydalı bir yıl oldu. Bugünki yazımızda 2014 yılının en çok indirilen programlarını sizlerle paylaşacağız. Türkiye’nin en çok tercih edilen dosya indirme sitesi Tamindir tarafından açıklanan en çok indirilen programlar listesini değerlendireceğiz.

Milyonlarca program içinde en çok tercih edilen bu programlar, bilgisayarınızın olmazsa olmaz programlarındandır. Yazımızın devamında programlar hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ve programları indirebilirsiniz.

İşte 2014’ün en çok indirilen programları;

1. Google Chrome

Listenin başında tahmin edeceğiniz üzere Google Chrome var. 2008 yılında yayınlanmasından itibaren büyük bir gelişim gösteren Chrome tarayıcı; hızlı , sade , güvenilir bir internet tarayıcısı olmasıyla beraber büyük bir kullanım oranına ulaştı. Chrome tarayıcıyı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

2. PhotoScape

Resim düzenleme yazılımı olan Photoscape 2014 yılında en çok kullanılan ve indirilen yazılımlardan biri oldu. Kolay kullanım arayüzü , ücretsiz kullanım sunması gibi özelliklerinden dolayı, resim düzenleme konusunda kullanıcıların tercihi oldu. Resim kesme , döndürme , yeniden boyutlandırma gibi işlemlerinizi yazılım aracılığıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. En amatör kullanıcılar için bile oldukça basit bir kullanım sunan bu yazılımı aşağıdaki linke tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz.

3. Utorrent

P2p dosya paylaşım yazılımı denildiği zaman ilk akla gelen yazılım tabi ki Utorrent’tir. Durum böyle olunca kullanıcılar tarafından oldukça indirilmektedir. Dosya indirme ve paylaşma konusunda oldukça faydalı olan yazılım listeye 3. sıradan girdi. Programı indirmek için tıklayın.

4. Skype

Bildiğiniz gibi Windows Live Messenger geçtiğimiz yılda hizmetine son verdi ve yerini Skype’a bıraktı. Bununda etkisiyle birlikte Skype en çok kullanılan görüntülü görüşme yazılımı oldu. Skype sesli ,görüntülü ve anlık yazışma programları içinde en çok kullanılan programdır ve her bilgisayarda bulunması gerekir. Hemen Skype indirip kullanmaya başlamak için tıklayın.

5. İnternet Download Manager

İnternet üzerinden dosya indirme hizmeti sunan İDM , indirme yöneticileri içinde kullanıcılar tarafından en çok beğenilen yazılım oldu. Özellikle internette dolaşırken Youtube vb. video sitelerinden anlık olarak dosya indirmek isteyen kullanıcılar İDM kullanarak bu dosyaları kolaylıkla indirmektedir. Bütün tarayıcılarla uyumlu bir şekilde çalışan program, dosya indirirken durdurma ve devam ettirme gibi özellikleri ile en çok beğenilen dosya indirme yöneticisi.

6. Whatsapp Messenger

Akıllı telefonların yaygınlaşmasından sonra internet bağlantısı üzerinden mesajlaşmamızı sağlayan Whatsapp Messenger, neredeyse her akıllı telefonda bulunan bir uygulama oldu. Geçtiğimiz yılda rekor bir ücretle Facebook’a satılmasından sonra da büyük gelişim kaydeden uygulamada 2015 yılındada büyük gelişmeler olacağı çok açık. Uygulamanın Android versiyonunu aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.

7. Google Play

Android cihazların uygulama mağazası olan Google play, farklı kategorilerde binlerce uygulama indirmemize imkan veriyor. 2014 yılında android cihazların iyice artmasıyla birlikte Google Play kullanımı da doğal olarak artmıştır. Uygulamayı aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.

8. Facebook Mobil

Dünyanın en çok kullanılan Sosya medya servisi olan Facebook’un mobil versiyonu olan Facebook Mobil, beklendiği gibi kullanıcılar tarafından oldukça fazla indirildi. Facebook’a giriş yapmak ve Facebook’un bütün özelliklerinden yararlanmak için Facebook Mobil’i kullanabilirsiniz. Son güncellemeler ile oldukça kullanışlı bir duruma gelen Mobil uygulamanın Android versiyonunu aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Geride bıraktığımız 2014 yılının en çok indirilen ilk 8 programı bu şekildedir. Bakalım yeni yılda internet ve yazılım dünsyasında nelerle karşılaşacağız. Yazılım dünyasında heran herşey olabilir diyoruz ve bütün Ozengen.com takipçilerinin yeni yılını kutluyoruz. Mutlu yıllar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan