Ekranın Yanında Çıkan Nasıl Kaldırılır

Ekranın Yanında Çıkan Nasıl Kaldırılır


Bilgisayar ekranınızın sağında , solunda veya ortasında birden kendi kendiler reklamlar mı açılıyor ? Neredeyse tüm internet kullanıcıların cevabı son günlerde evet oluyor. İnternetten indirdiğiniz oyun , program veya diğer dosyaların yanında bilgisayarınıza yüklenen zararlı yazılımlar ile birlikte bu reklamlar ile karşılaşıyorsunuz. Eskiden bu tarz reklamlar Explorer, Chrome veya Mozilla gibi tarayıcılara bulaşır ve internet kullanımınızı neredeyse kullanılamaz hale getirirdi. Bugünlerde ise tarayıcılardan bağımsız olarak ekranınıza yerleşmekte.

ın ekranınızda belirmesi için , bilgisayarınızın internete bağlı olması yeterlidir. Bu reklamlar ekranınızda bir anda belirir ve kapanmaz. Ayrıca sürekli üstte görünüme sahip olduğu için altında kalan alanlara erişemez ve neredeyse bilgisayarınızı kullanamaz hale getirir. İnternette bulunan klasik temizleme yöntemleri bu virüsleri temizlemek için işe yaramamaktadır. Bu reklam virüslerinden kurtulmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Öncelikle aşağıdaki yazılımı indirip çalıştırıyoruz.

AdwCleaner programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz . AdwCleaner başlamadan önce, tüm açık programları ve internet tarayıcıları kapatın , sonra AdwCleaner simgesine çift tıklayın .

Lisans koşullarını kabul etmek için I Agree butonuna basın

Tara butonuna basarak tarama işlemleri başlatabilirsiniz.

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri Temizle butonuna tıklayarak silebilirsiniz. Program virüsler hakkında size bilgiler verecektir

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

İşlemler tamamlandıktan sonra Bilgisayarım’a giriş yaparak “Program kaldır veya değiştir” seçeneğine tıklayın. Burada kaynağını bilmediğimiz zararlı yazılımları silmemiz gerekiyor.

Açılan ekranda ne işe yaradığını bilmediğiniz birçok program ile karşılaşabilirsiniz. Burada önemli olan Browser adı geçen ve reklamlar üzerinde ismini gördüğünüz programları kaldırmaktır. Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı tekrar yeniden başlatın.

Bilgisayarınız açıldıktan sonra artık ekranınızda reklamları görmeyeceksiniz. Korsan yazılımların en çok kullandığı yöntemlerden biri “Bilgisayarınıza virüs bulaştı” biride “hediye bir ürün kazandınız” gibi uyarılar ile sizi yönlendirmektedir. Bu tarz linklere tıklamamanızı ve bu linklerden indirilen programları çalıştırmamanızı öneririz. Diğer virüsler ve bilgisayar sorunları için sitemizi kullanabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan