Ekim Ayında Google’da Neleri Aradık

Ekim Ayında Google’da Neleri Aradık


Ülkemizde en çok kullanılan arama motoru Google, Türkiye’de ekim ayında en çok yapılan aramaları yayınladı. Ülke olarak interneti çok enteresan bir şekilde kullanıyoruz. Google tarafından arama sonuçlarının her yıl açıklanması ile birlikte, ülkemizde insanların interneti ne amaçla kullandığı, internet kitlesini kimlerin oluşturduğunu , internetin kullanım şekli gibi birçok istatistik bilgiler de ortaya çıkmış oluyor.
Dünya genelinde bilgiye ulaşmak için kullanılan arama motorları ülkemizde, birçok websitelerine giriş’te kısayol gibi kullanılmakta. Şimdiye kadar yapılan bütün açıklamalarda ülkemizde dizilerin ve ünlülerin daha çok arandığını gördük. Bakalım 2014 ekim ayında kullanıcılar neleri aramış, ülkemizde internet kullanımı ne durumda ?

Duygu Çetinkaya

Nur Yerlitaş Caps

Ayşenur Balcı

Beren Saat

Yeni Kimlikler

Kpss sonuçları 2014

Mehmet pişkin

Ebola

Hüseyin üzmez

iPad Air 2

Doğan Güreş

Son depremler

İsveç sağlık bakanı

Merkez Bankası

Aliya İzzetbegoviç

Perihan Mağden

Yasin Börü

Merz virüsü

Nexus 6

Arif Doğan

Sevcan Orhan

Şükrü kızılot

Sırbistan-Arnavutluk

Demet Evgar

İncir reçeli 2

Popem

Asena Erkin

Arama sonuçlarına baktığımız zaman,ülkemizde sosyal medyanın gündemi ne kadar belirlediğini rahatlıkla görebiliyoruz. Gündemde olan ünlüler ve olaylar arama sonuçlarına hemen yansımaktadır. Merakla Google 2014 arama sonuçları hakkında raporlarını bekliyoruz. Bakalım bu sene tekrar Dizi izle, dizi nasıl izlenir ,Kurtlar vadisi vb. gibi aramalar eski yoğunluktamı. Umarım ilerleyen zamanlarda arama konusunda daha bilinçli ve pratik bir kullanıma başlarız.

Yorum Yap
0 Yorum yapan