Ebola Virüsü Bilgisayardan Nasıl Temizlenir

Ebola Virüsü Bilgisayardan Nasıl Temizlenir


Dünyanın dilinde olan Ebola virüsü artık bilgisayarımızda da karşımıza çıkmaya başladı. Her fırsattan yararlanmaya çalışan korsanlar, bu virüsle alakalı da insanları kaldırmak için birçok yöntem ortaya çıkarma başladı.

E-posta dışarıdan göründüğünde resmi bir yazışma diliyle yazıldığından kullanıcılar ilk anda tehlikenin farkına varamıyor. Ekteki dosyada Dünya Sağlık Örgütü’nün Ebola’ya karşı insanların neler yapabileceği, nasıl güvende kalacağı ‘güya’ yazıyor. Ancak işin aslı böyle bir dosya yok.

Yüklediğiniz bu dosyalar bilgisayarınıza virüs bulaştırıyor ve sizin bilgisayarınızdan başka bilgisayarlara bulaşarak devam ediyor. Bu şekilde korsanlar binlerce bilgisayarı kontrol edebiliyor. Bu tarz virüsler ile karşılaşmamak için nereden geldiğini bilmediğiniz mailleri açmayın ve ücretsiz yazılımları indirirken dikkatli olun.

Nasıl temizlenir ?

AdwCleaner programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz . AdwCleaner başlamadan önce, tüm açık programları ve internet tarayıcıları kapatın , sonra AdwCleaner simgesine çift tıklayın . Windows, AdwCleaner çalıştırmak isteyip istemediğinizi  soracaktır. Programın çalışmasına izin verin lütfen..İNDİR

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri silebilirsiniz. Program virüsler hakkında size bilgiler verecektir.

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Bilgisayarınız açıldıktan sonra ;

Ana sayfaya yerleşen , Kendiliğinden açılan reklamlar ile internet kullanımınızı zorlaştıran ve internetinizi yavaşlatan bütün zararlı yazılımlardan kurtulmuş olacaksınız.

Sıradaki programımızın adı Hitman Pro. Bu yazılım ile sosyal medya’dan bulaşan ve sizin adınıza paylaşım yapan virüsleri rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Aşağıdaki linke tıklayarak programı ücretsiz indirebilirsiniz.

Programı indirmek için Tıklayın

Programı kurduktan sonra otomatik olarak bilgisayarınızı tarayacak ve virüsleri ekranda listeleyecektir. Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak bu virüsleride temizlemiş oluyoruz.

Diğer virüsler

Diğer türde Virüs temizleme programları için önerilerimiz:

İNDİR: Kaspersky TDSSKiller

İNDİR: Malwarebytes Anti-Malware

Bu programlar ve yöntemler işe yaramadıysa bu noktada yapılacak en iyi yöntem sistem geri yükleme yapmaktır.

Sistem geri yükleme işlemini aşağıdaki resimli takip ederek yapabilirsiniz.

1-Windowsta bir sorunla karşılaştık ve sistemi geçmişte sorunsuz çalışan duruma geri getirmek için yine Başlat/ Tüm programlar / Donatılar /Sistem Araçları/ ve Sistem Geri Yüklemesekmesine tıklıyoruz. Açılan pencereden “Bilgisayarımı Önceki Bir Zamana Geri Yükle”sekmesini işaretliyoruz ve ileri tuşuna basıyoruz.

Bilgisayarımı önceki bir zamana geri yükle secenegini secerek ileri tusuna basıyoruz

2-Karşımıza takvim içeren bir pencere geliyor. Bu pencere üzerinde koyu renkli tarihler sistem geri yükleme noktalarıdır. Bunlar windowsun otomatik aldığı yada bizim manuel aldığımız geri yükleme noktalarıdır. Hangi tarihteki yedeği açmak istiyorsak ona tıklıyoruz ve ileri tuşuna basıyoruz.

3-Sistem geri yükleme yapcagımız tarihi secerek ileri tusuna basıyoruz. Kısa bir süre sonra bilgisayarımız yeniden baslıyor ve belirlediğimiz zamana geri yükleme yapıyor.

Son çare olarak sistem geri yükleme yaparak virüsten kesinlikle kurtulabilirsiniz. Virüs temizliği yaptıktan sonra güvenliğiniz için hesap şifrelerinizi değiştirmenizi öneririz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan