Eba canlı ders hatası 10429 [Çözüldü]

Eba canlı ders hatası 10429 [Çözüldü]


EBA canlı ders bağlantısı sırasında 10429 hatası ile karşılaşıyorsanız çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz. Hatanın birden fazla nedeni olabilir. EBA ner canlı yayın uygulamasını üst üste açmaya çalışmak, kurulum sırasında önerilen ayarların yapılmaması veya tarayıcınızda, uygulamanın çalışmasına engel olan bir eklenti bulunması, bu hata ile karşılaşmanıza neden olabilir. 10429 hata çözümleri için aşağıdaki adımları takip edin:

Hata nasıl çözülür ?

1. Çözüm yöntemi: Bilgisayarınızda bulunan tüm güvenlik yazılımlarını devre dışı bırakın. Windows güvenlik duvarını da devre dışı bırakarak tekrar deneyin.

  • Başlangıç düğmesini, Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Güvenliği’ni ve sonra da Güvenlik duvarı ve ağ koruması’nı seçin. Windows Güvenliği ayarlarını açın.
  • Ağ profili seçin.
  • Microsoft Defender Güvenlik Duvarı altındaki ayarı Kapalı konumuna getirin.

2. Çözüm yöntemi: CTRL + ALT + DELETE kısayol tuşlarına basarak görev yöneticisine giriş yapın. İşlem istesinde EBA canlı ders uygulamasını bularak sağ tıklayıp görevi sonlandırın.

Uygulamayı tekrar çalıştırarak test edin. Eğer hala hata alıyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar deneyin.

3. Çözüm yöntemi: Tarayıcınızda bulunan tüm eklentileri devre dışı bırakın. Eğer Chrome kullanıyorsanız muhtemelen eklenti kaynaklı bu hatayı alıyorsunuz.

Uzantılara giriş yaparak, eklentileri kapalı duruma getirin veya tamamen kaldırın.

Eğer hala 10429 hatası ile karşılaşıyorsanız, yorum atmanız halinde yardımcı olmaya çalışabiliriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan