“Düşük Güç Modu” Nedir Nasıl Kullanılır

“Düşük Güç Modu” Nedir Nasıl Kullanılır


iPhone telefonlarda, batarya sorunu neredeyse tüm kullanıcıların şikayet ettiği bir durum. Cihazların pil ömrünü uzatmak için güncellemelerde birçok iyileştirmeler yapılmakta fakat ,bunların sonucunda’da performans sorunu ortaya çıkmaktadır. Kısacası iPhone batarya sorununu bir türlü çözemedi. Bu konuda ciddi çözümler arayan Apple, iOs 9 güncellemesi ile “Düşük güç modu” özelliğini yayınladı. Peki nedir bu düşük güç modu ? ne işe yarar ? nasıl kapatılır ?

Düşük güç modu, bataryanızdan tasarruf etmenizi sağlayan bir özelliktir. Şarjınız yüzde 20’ye düştüğünde otomatik olarak bu uyarıyla karşılaşırsınız. Bu mod pil tüketimini oldukça azaltır. E-posta otomatik sekronizasyon , otomatik indirmeler ve birçok görsel efektler kapatılır. Bu sayede telefonunuzun pil kullanım süresi uzamaktadır.

Not: Özelliğin açık durumda olması telefonunuzun performansını neredeyse yarı yarıya düşürmektedir.

Düşük güç modu nasıl açılır, kapatılır ?

Özelliği açmak veya kapatmak için;

Ayarlar / Pil / Düşük Güç Modu seçeneğine girerek özelliği düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca hemen aşağıda bulunan menülerden uygulamaların pil kullanım oranlarını kontrol edebilirsiniz. Normal kullanımda uygulamalar, aşağıdaki gibi pil kullanım oranlarına sahiptir. Özelliğin aktif edilmesi durumunda bu özelliklerin birçoğu kapatılacağı için pil durumunu oldukça artacaktır.

iOs 9  güncellemesi ile gelen bu özellik kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Özellikle şarjınızın daha uzun gitmesini istediğiniz durumlarda , sadece telefonunuzun temel özelliklerini kullanarak batarya tasarrufu yapabilirsiniz. Özellikleri kapatmanın haricinde özelliği açmanız,  işlemciyi yavaşlatıyor ve arka planda uygulama yenileme, bluetooth, hareket efektleri ve fazlasını kapatıyor. Güncellemeleyi, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus model telefonlara yükleyebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan