Dinlediğim Şarkının İsmini Nasıl Bulurum

Dinlediğim Şarkının İsmini Nasıl Bulurum


Dinlediğiniz şarkının ismini nasıl bulabilirsiniz ? Radyo’da veya Tv’de bir şarkı dinliyorsunuz fakat ismini bir türlü öğrenemediniz.  Genellikle yabancı şarkılarda karşımıza çıkan bu durum kafamızı oldukça kurcalar. Bu konuda dünyanın en populer uygulamarından biri olan Shazam, tüm soru işaretlerini kafamızdan kaldırıyor.

Dünya genelinde 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan bu uygulama ile Müzik tanımlamak, şarkı sözü edinmek ve son sunulan özelliğe göre Pitbull, Meghan Trainor, Avicii, Jason Derulo, Wiz Khalifa gibi dünyanın en populer sanatçılarının hangi müzikleri aradığını görebilirsiniz.

Uygulama ile Bulduğunuz şarkıları indirebilirsiniz. Youtube üzerinden klipleri izleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızın shazam’ ı olup olmadığına bakabilirsiniz. Shazam üzerinden radyo dinleyebilirsiniz. Twitter, facebook ve Google+ üzerinden bulduğunuz şarkıları paylaşabilirsiniz. Son duyurulan haberlere göre görüntülü tanımlama özelliğinin’de yakında uygulamaya ekleneceği söyleniyor.

Şarkı ismi nasıl bulunur ?

Aşağıdaki linkleri kullanarak iPhone veya android telefonlar için uygulamayı ücretsiz olarak indirip, cihazınıza yükleyiniz.

Uygulamayı çalıştırmak için herhangi bir üyelik gerekmemektedir. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz. Bu ekranda “Shazamlamak için dokun” seçeneğine tıklayın.

Dinliyor ekranında şarkı analiz edilerek tespit edilmeye çalışılmaktadır.

Son olarak dinlenen şarkının adını, sanatçı bilgileri, indirme ve tüm dinleme seçeneklerini arama sonuçlarında görebilirsiniz. Dilerseniz bu şarkıyı sosyal medya’da paylaşabilirsiniz. Dinleme ve tespit edilme süresi ortalama 3-4 sn gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

Shazam ile dinlediğiniz şarkıları işte bu kadar kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Uygulama hakkında sorularınız veya sorunlarız için bizlere yazabilirsiniz. Bol Shazamlamalar !

Yorum Yap
0 Yorum yapan