Cse Uzantısı Nasıl Silinir Kesin Çözüm

Cse Uzantısı Nasıl Silinir Kesin Çözüm


Google Chrome tarayıcınıza yüklenen ve kaldırmanızı engelleyen Cse eklentisini nasıl kaldıracağınızı anlatacağız. İnternetten indirdiğiniz ücretsiz yazılımlar’a entegre gelen veya tıkladığınız yabancı kaynaklı linkler üzerinden bilgisayarınıza bulaşan bu eklentiyi aşağıdaki işlemleri yaparak kaldırabilirsiniz. Bu tarz eklentileri kaldırmak için kullanıcılar birçok yöntem denemektedir fakat internette bulduğunuz yöntemlerin birçoğu eski dökümanlar olduğu için işe yaramamaktadır. Aşağıdaki yöntem denediğimiz ve kesinlikle eklentiyi kaldırmaktadır.

Cse Nasıl Silinir ?

Öncelikle AdwCleaner ile virüs temizliği yapıyor ve bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

AdwCleaner programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz . AdwCleaner başlamadan önce, tüm açık programları ve internet tarayıcıları kapatın , sonra AdwCleaner simgesine çift tıklayın . Windows, AdwCleaner çalıştırmak isteyip istemediğinizi  soracaktır. Programın çalışmasına izin verin lütfen..İNDİR

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri silebilirsiniz. Program virüsler hakkında size bilgiler verecektir.

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Bilgisayarınız açıldıktan sonra birkaç işlem daha yapmamız gerekiyor.

  • C:WindowsSystem32 bu bölüme girerek GroupPolicy
  • Bilgisayarımı açın ve dizin yolunun yazdığı yere C:UserskullanıcıadınızAppDataRoaming yazıp enterlayın, macwebtoise adında bir klasörü bulup silin. (görebilmeniz için gizli dosyaları göster seçeneğini işaretlemiş olmanız gerekir)
  • Denetim masası program kaldır bölümünden Chrome’u kaldırın ve ardından C:UserskullanıcıadınızAppDataLocalGoogle içerisinde ki Chrome klasörünü silin (görebilmeniz için gizli dosyaları göster seçeneğini işaretlemiş olmanız gerekir). Daha sonra Chrome Tarayıcı sayfasına girin ve Chrome’u indirip kurun.

Sistem dosyalarını da temizledikten sonra bilgisayarınızı tekrar yeniden başlatın. Bilgisayarınızı açtıktan sonra eklentinin kaldırıldığını göreceksiniz. Bu tarz eklentilerden bilgisayarınızı korumak için yüklediğiniz ücretsiz yazılımların beraberinde neler yüklediğinize dikkat edin. Programları kurarken bütün eklentileri ve lisansları kabul etmeyin.

Uzantıyı hala kaldıramadıysanız sitemizden uzaktan yardım talebinde bulunun. Uzaktan bağlantı kurarak sorunu çözebiliriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan