Cross Browser Nasıl Kaldırılır

Cross Browser Nasıl Kaldırılır


Son zamanlarda tarayıcılar’a bulaşan Cross Browser reklam virüsünü temizlemek ve silmek için aşağıdaki işlemleri uygulamanız yeterlidir. Bu tarz reklam virüsleri sahte tıklama ve ücretsiz yazılımlarla beraber bilgisayarınıza bulaşmaktadır. Ticari amaçlar ile yazılan bu virüslerin asıl amacı, arama sıralamalarını manipüle ederek özel reklamlar göstermektir. Bunun haricinde ana sayfanıza yerleşerek , tarayıcı açılışınızı da etkilemektedir.

Virüsü temizlemek için;

Öncelikle bilgisayarın sağ alt köşesinde bulunan uygulamaya sağ tıklayarak çıkış yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra Bilgisayarım / Program kaldır veya değiştir menüsüne girerek Cross Browser ile alakalı bütün yazılımları kaldırın.

Tarayıcımızı tamamen temizlemek için AdwCleaner yazılımını indirip virüs taraması yapıyoruz.

Lisans koşullarını kabul etmek için I Agree butonuna basın

Tara butonuna basarak tarama işlemleri başlatabilirsiniz.

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri Temizle butonuna tıklayarak silebilirsiniz. Program virüsler hakkında size bilgiler verecektir

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Yeniden başlattıktan sonra kullandığımız tarayıcıya giriş yaparak ana sayfa ve arama motoru ayarlarını değiştirebiliriz.

Eğer hala anasayfanızı değiştiremiyorsanız, aşağıdaki kısayol temizliğini yapmanız gerekmektedir.

Bütün tarayıcılarınızda aşağıdaki işlemi yapın. Örnek olarak mozilla firefox işlemini anlatıyoruz.

Kullandığınız tarayıcıya sağ tıklayıp / Özellikler‘e giriş yapın.

Hedef dizininde tarayıcı.exe ‘den sonra gelen bütün linkleri temizleyin. Bütün hijacker yazılımlar tarayıcınızın ana sayfasına aynı çalışma sistemi ile bulaşır. Bu işlem kesinlikle çok önemlidir. Yukardaki yaptığımız işlemin başarılı olması için önem taşır.

Exe uzantısından sonra gelen bütün sayfalar veya yazıları silin.

İşlemden sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan