Çözüm “Hesabınız Koşullarımızı İhlal Ettiği İçin Kapatılmıştır”

Çözüm “Hesabınız Koşullarımızı İhlal Ettiği İçin Kapatılmıştır”


 

İnstagram kullanıcıları, topluluk kurallarını ihlal ettiği durumlarda “Hesabınız Koşullarımızı İhlal Ettiği İçin Kapatılmıştır” uyarısı ile karşılaşır ve hesabınıza giriş yapamazsınız. Eğer temel kurallardan birini ihlal etmediğinizi düşünüyorsanız, hesabınızı geri açmanız için kullanabileceğiniz bir çözümü sizlerle paylaşacağız.

Temel instagram kurallarına yazının en sonunda ulaşabilirsiniz.

Facebook ve instagram Kimlik doğrulama sayfasına giriş yaparak , kimliğimizin bir kopyasını gönderiyoruz.

Kapatılan hesap bilgilerini yazarak gönderiyoruz. Fakat kimliğinizde hiçbir değişiklik olmadan orjinal haliyle gönderin.Tıklayın

 

Kimlik bilgilerimizi gönderdikten sonra [email protected] veya [email protected] adresine mail atarak durumunuzu bildirin. Alternatif olarak sorun bildir sayfasını kullanabilirsiniz.

#Sorun bildir sayfasını kullanarak geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Temel İnstagram Kuralları

 1. Instagram Hizmetini kullanabilmek için en az 13 yaşında olmanız gerekmektedir.
 2. Instagram Hizmeti aracılığıyla şiddet, çıplaklık, kısmen çıplaklık içeren, ayrımcı, yasalara aykırı, ihlal edici, pornografik veya müstehcen fotoğraflar ya da başka içerikler paylaşamazsınız.
 3. Hesabınız aracılığıyla gerçekleşen her tür hareketin sorumluluğu size aittir ve hesabınızı, takipçilerinizi, kullanıcı adınızı veya diğer hesap haklarınızı satmayacağınızı, aktarmayacağınızı, devretmeyeceğinizi ve kullanılmasına izin vermeyeceğinizi kabul edersiniz. İşverenleri veya müşterileri adına hesap oluşturmak için açık yetkiye sahip olan kişi veya işletmeler hariç olmak üzere, Instagram kendinizden başka herhangi biri adına hesap oluşturmanızı yasaklar ve siz de oluşturmayacağınızı kabul edersiniz. Ayrıca, Instagram’a kayıt olurken ve diğer zamanlarda verdiğiniz veya vereceğiniz tüm bilgilerin gerçek, doğru, güncel ve eksiksiz olduğunu ve bilgilerinizi doğru ve gerçek kalmaları için gerektiğinde güncelleyeceğinizi kabul edersiniz.
 4. Diğer Instagram kullanıcılarının giriş bilgilerini istemeyeceğinizi, toplamayacağınızı ve kullanmayacağınızı kabul edersiniz.
 5. Şifrenizi gizli ve güvende tutmak sizin sorumluluğunuzdadır.
 6. Kişi veya kuruluşlara hakaret etmemelisiniz, zorbalıkta bulunmamalısınız, rahatsız edici şekilde takip etmemelisiniz, suistimal, taciz, tehdit veya taklit etmemelisiniz ve korkutmamalısınız ve Instagram Hizmeti aracılığıyla size veya başka herhangi birine ait gizli bilgileri (kredi kartı bilgileri, sosyal güvenlik veya diğer ulusal kimlik numaraları, halka açık olmayan telefon numaraları veya halka açık olmayan e-posta adresleri dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) paylaşmamalısınız.
 7. Instagram Hizmetini hiçbir yasa dışı veya yetkisiz amaçla kullanamazsınız. Instagram Hizmetini ve İçeriklerinizi (aşağıda belirtilmektedir) kullanırken telif hakkı yasaları dahil, ancak bununla sınırlı kalmamak kaydıyla yürürlükteki tüm yasa, yönetmelik ve düzenlemelere (federal, eyalet, yerel ve bölgesel) uymayı kabul edersiniz.
 8. Davranışlarınız ve Instagram Hizmetine gönderdiğiniz veya Instagram Hizmetinde paylaştığınız veya gösterdiğiniz tüm veriler, metinler, dosyalar, bilgiler, kullanıcı adları, görseller, grafikler, fotoğraflar, profiller, ses ve video klipleri, sesler, müzik eserleri, özgün çalışmalar, uygulamalar, bağlantılar ve diğer içerik ve malzemeler (birlikte “İçerik” olarak anılır) tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.
 9. Instagram Hizmetini değiştiremez ve uyarlayamazsınız veya başka bir internet sitesini, Instagram Hizmetiyle veya Instagram’la ilişkili olduğuna dair yanlış izlenim verecek şekilde değiştiremezsiniz.
 10. Instagram’ın gizli API’sine Instagram tarafından izin verilen yöntemler dışında başka bir yöntemle erişemezsiniz. Instagram API’sinin kullanımı, şu adreste bulunan ayrı koşullara tabidir:
 11. Herhangi bir Instagram kullanıcısına istenmeyen e-postalar, yorumlar, beğenmeler veya diğer türlü ticari veya tacizkar iletişimler (bunlara “spam” da denir) oluşturamaz ve gönderemezsiniz.
 12. Instagram’dan önceden yazılı izin almadan, kullanıcı adınızda domain adları veya internet adresleri (URL) kullanamazsınız.
 13. Solucan, virüs, casus yazılım, zararlı yazılım veya diğer her türlü zarar verici veya engelleyici kodu aktarmak dahil, Instagram Hizmetini, sunucularını veya Instagram Hizmetine bağlı ağları engelleyemez veya kesintiye uğratamazsınız. Instagram sayfalarının kullanıcıların tarayıcılarında veya cihazlarında gösterilme ya da görüntülenme şeklini herhangi bir şekilde değiştiren veya engelleyen içerikler ya da kodlar ekleyemezsiniz.
 14. Instagram Topluluk Kurallarına uymanız gerekmektedir
 15. Otomatik cihaz, kod, bot, örümcek, böcek veya kazıyıcı kullanmak dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Instagram Hizmetinde yetkisiz yöntemlerle hesap oluşturamazsınız.
 16. Başka bir kullanıcının Instagram Hizmetini kullanmasını veya keyfini çıkarmasını kısıtlamaya çalışmamalısınız ve bu Kullanım Koşullarının veya diğer Instagram koşullarının ihlal edilmesini teşvik etmemelisiniz ve buna olanak vermemelisiniz.
 17. Bu Kullanım Koşullarının ihlali, Instagram’ın tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Instagram hesabınızın kapatılmasıyla sonuçlanabilir. Instagram Hizmetinde paylaştığınız İçeriklerin Instagram’ın sorumluluğunda olmadığını ve olamayacağını ve Instagram Hizmetini kullanırken karşı karşıya kalabileceğiniz risklerin tamamen sizin sorumluluğunuzda olduğunu kabul edersiniz. İşbu Kullanım Koşullarının özünü veya metnini herhangi bir şekilde ihlal etmeniz ya da Instagram’ı bir risk veya başka bir muhtemel hukuki yaptırıma maruz bırakmanız durumunda, Instagram Hizmetini size sunmaya kısmi olarak ya da bütünüyle son verebiliriz.

Kaynak:İnstagram Yardım ve Destek Merkezi

Sorunun devamı halinde yorum gönderebilirsiniz. Eğer bunları uygulamanıza rağmen hesabınızı açamıyorsanız. Temel kuralları ihlal ettiğiniz anlamına geliyor. Bu durumda hesabı almanız çok zordur.

Yorum Yap
0 Yorum yapan