Couchsurfing Hesabı Nasıl Silinir

Couchsurfing Hesabı Nasıl Silinir


Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Couchsurfing nedir ? ne işe yarar? açılan hesap nasıl kapatılır ? sorularına cevap vermeye çalışacağız. Kısaca anlatmak gerekirse Couchsurfing, konaklama konusunda sizler’e yardımcı olan bir sosyal medya uygulamasıdır.

Couchsurfing ile neler yapılabilir ?

Uygulama kullanıcılar’ı ile iletişime geçerek couchsurver’ların evinde konaklayabilir, yaşadığınız yere gelen diğer kullanıcıları’ı misafir edebilirsiniz. Gezmeyi seviyorsanız ve sosyalleşmek , yeni insanlar tanımak için çok faydalı bir sosyal mecra. Servisin iyi yanlarından biride referas verme özelliğidir. Kaldığınız veya sizde kalan kullanıcılar için olumlu yada olumsuz referans vererek diğer kullanıcılar için önfikir edinmelerini sağlayabilirsiniz.

  • Siteye üye olmak için yapmanız gereken http://www.couchsurfing.com/ adresine giriş yapmak ve profilinizi oluşturmak.
  • Profilinizi detalı bir şekilde doldurun ve ciddi bir kullanıcı olduğunuzu diğer kullanıcılar’a ispat edin.
  • Seçkin fotoğraflar ekleyin.
  • Diğer üyelerle iletişime geçerek hakkınızda olumlu izlenimler sağlayın.
  • Misafir olduğunuz veya misafir ettiğiniz kullanıcılardan olumlu yorumlar almaya çalışın.

Servisi tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Onaylı üye özelliğini kullanmak için 50 TL gibi bir tutar ödemeniz gerekiyor fakat şart değil tabiki.

Servisin android uygulamasını indirmek ve telefondan bağlanmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz olarak kullanmak için hemen tıklayın.

Hesap nasıl silinir ?

Siteye üye oldunuz fakat bilgilerinizin silinmesini istiyorsanız hesap silme için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Hesabınızı sildikten sonra bütün bilgileriniz sayfadan kaldırılacaktır.

Hesabınızı silmek için öncelikle aşağıdaki bağlantıya giriş yapın.

https://www.couchsurfing.com/preferences/account

Hesap ayarlarının hemen altında bulunan “Deactivate Your Account” seçeneğine tıklayarak hesabınızı silebilirsiniz.

Servis her ne kadar faydalı olsada bu durum birazda size bağlıdır. İnsanlar’a olan yaklaşımınız ve aktiviteleriniz size nasıl bir deneyim yaşatabilir bunu kestirmek zor. Siz de servis hakkında yorumlarınızı gönderebilirsiniiz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan