Clubhouse Nedir – Nasıl Kullanılır?

Clubhouse Nedir – Nasıl Kullanılır?

Clubhouse isimli yeni sosyal medya uygulamasıdır. Bu sosyal medya ile birlikte arkadaşlarınızı davet ederek farklı veya tanıdığınız kişiler ile birlikte iletişime geçebiliyorsunuz. Ağ kurabilirsiniz, bir topluluk oluşturabilirsiniz, diğer üyelerle konuşabilirsiniz ve çok daha fazlasına bu uygulama sayesinde sahip olabilirsiniz.

Şu anda beta durumunda olmasına rağmen bu uygulamanın sunduğu oldukça fazla şey var. Neredeyse seçkin kulübün bir üyesi olmak gibi hissedebilirsiniz. Şimdi clubhouse nasıl davetiye alabileceğinizi öğrenelim:

Clubhouse Uygulaması Nedir?

Clubhouse Uygulaması 2020 Mayıs ayında beta aşamasında yayınlandı. İnsanlarla bağlantı kurmanızı ve ‘Odalar’ oluşturmanızı sağlayan bir uygulama olarak gündeme geldi. Bu odaların içerisinde ‘seyirciler’ ya da ‘konuşmacılar’ bulunmakta. Sizlerde konuşmacı insanlarla konuşabilir ve gerekirse konuşmacı diğer insanları davet edebilir ya da konuşmasına izin verebilir.

  • clubhouse davetiyeler

Basit bir deyişle, Clubhouse sadece bir ‘sesli sohbet’ platformudur. Ancak bir ‘iletişim’ uygulaması gibi aynı zamanda bir ‘sosyal medya’ uygulamasıdır. Burada bağlantı kuracak insanlar bulmanız gerekecek. Bu nedenle, öncelikle Clubhouse’da ağ kuran insanları bulacaksınız. Bazı uzmanlar bunu LinkedIn ile bile karşılaştırıyor. LinkedIn, profesyonellerin bir araya gelmesi ve Ağ kurması içindir, ancak Clubhouse insanların sesli bağlantı kurmasını sağlayanbirplatformdur.

clubhouse nasıl kullanılır

Uygulamanın birde dezavantajı var. Şu anda “Yalnızca Davet Et” kısmı ile çalışmata. Uygulama beta test aşamasında ve tam olarak geliştirilmediği için yalnızca sınırlı sayıda kişi bu uygulamayı test etme şansı için davet alabiliyor. Sonuç olarak, belirli kişilerin bağlanması ve ağ kurması için ‘özel’ bir platform haline kuruldu.

Clubhouse Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Clubhouse ünlüler için Apple tarafından yapılmış bir şey gibi göründüğü noktaya kadar az kullanılabilirliğe sahip bir uygulama olduğu şimdilik doğru. Uygulamayı kullanan birçok ünlü ya da özel kişiliğe sahip misiniz? Diğer insanlar veya sıradan kişilerin uygulamaya katılmaları şimdilik zordur. Ancak, Clubhouse Uygulamasından keyif almak için yapılacak bir şeyler olmalıdır, gelin onlara bakalım.

clubhouse indirme linki

  • iPhone: Daha önce de belirtildiği gibi, sanki bu uygulamanın geliştiricisi Apple’mış gibi. Şu anda Clubhouse, iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Android işletim sistemiyle uyumlu değil. Yani bu, android telefon kullanan herkes için kötü bir haber.
  • İnternet: Tabii ki söylemeye gerek yok, ancak uygulamayı kullanabilmeniz için aktif bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.
  • İyi Davranış: Herhangi bir suistimal veya ‘internet zorbası’ kaydı olan biriyseniz. Muhtemelen Clubhouse’na davet alamayacaksın. İnsanlar için tertemiz bir ortam sağlar.
  • Bağlantılar: Davet almak için Clubhouse uygulamasını zaten kullanan kişilere ihtiyacınız olacaktır. İlle de ünlü bir kişilik olması gerekmiyor.

Clubhouse Davetiye Nasıl Alınır?

Bugün Clubhouse’a davet edilmek için mevcut seçenekler veya yöntemler hakkında bilmeniz gereken her şey şu şekilde:

1. Bekleme Listesine Kaydolabilirsiniz

Mevcut ilk yöntem, resmi web sitesini ziyaret etmek olacaktır . Web sitesine pek gitmiyorlar, ancak uygulamayı indirmek için bir seçenek bulabilirsiniz. Gerçekten de iOS kullanıcıları için şuanda aktiftir.

clubhouse davet etme

Ancak, hemen kullanmaya başlayamazsınız. Bekleme listesine katılmanızı ve uygulamaya özel erişim izni için beklemeniz gerektirecektir.

2. Sosyal Medya ile Çağrı Yapabilirsiniz

Diğer bir seçenek de herhangi bir sosyal medyaya gitmek olacaktır. Twitter, Instagram veya Facebook’u kullanabilirsiniz. Bunların hepsini ve seçenekleriniz varsa daha fazlasını kullanmak daha iyi olabilir. Ardından bir gönderi oluşturun ve ‘#Clubhouse’ etiketini kullanın.

sosyal medya davetiye

Bu seçenek, Clubhouse yetkililerinin sizi davet etmesini sağlamaz. Ancak, Clubhouse’un davetiyesini diğer kullanıcılardan edinebilirsiniz. Gönderinize bakarlar ve uygulamayı kullanırlarsa, katılmanız için davet gönderebilirler. Popüler biriyseniz, davet bağlantısını almak daha da kolay hale gelir.

3. Uygulamaya Sahip Kişilerden Davetiye İsteme

Sosyal medya seçeneğine benzer, ancak yalnızca ona bağlı olmayacaksınız. Ağ kurmaya ve diğer platformlardaki insanları tanımaya çalışın. Örneğin, Instagram’da daha önemli kişilikleri takip ediyorsanız, onlarla ilişki kurma zamanı gelmiştir. Birisiyle bir davetiye puanlamayı deneyebilirsiniz.

Clubhouse kategorisini inceleyerek uygulama içerisinde farklı olarak neler yapıldığını ve davetiye nasıl alınır detaylarına sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan