CloneApp Nedir Nasıl Kullanılır

CloneApp Nedir Nasıl Kullanılır


Bilgisayar kullanımı sırasında en kötü anlardan biri de bilgisayarınıza virüs bulaşması veya sistem dosyalarının zarar görmesinden dolayı bilgisayarımıza format atmaktır. Format atma konusunda uzun zamandır sizler’e faydalı makaleler sunarak işlemleri nasıl kolaylıkla yapacağınızı anlatmaya çalıştık. Peki format atmadan sistemimizi nasıl temizleyebiliriz ? Bugün sizler’e format atmadan bilgisayarınızı eski haline getirebileceğiniz güzel bir yazılımı tanıtacağız. Format atma eziyetinden kurtulmak için en çok kullanılan yöntem sistemin imajını almaktır. Bu işlemi Ghost veya Acronis gibi yazılımlar ile yapabilirsiniz. Fakat şimdi tanıtacağımız yazılım bunlardan farklı olarak regedit , kayıt defterinin yedeğini alarak sisteminizi önceki bir zamana döndürmenize yarıyor.

CloneApp ile, Windows kayıt defteri yedeğini kolaylıkla alarak bunu istediğiniz bilgisayar’a aktarabilirsiniz. CloneApp, desteklemediği programlar için de elle yedekleme seçeneğine sahip. Böylelikle format esnasında temiz bir Windows kurulumu üzerine CloneApp ile yedeklediğiniz tüm programları zahmetsiz ve aynı haliyle kurabilmeniz tek tuşla mümkün oluyor.

Kullanımı oldukça kolay ve sade bir arayüze sahip olan yazılımı bilgisayarınıza kurmadan kullanabilirsiniz. Programı çalıştırdığınız anda yüklü bütün programlarınız listelenerek ,yedeklenebilir hale geliyor. Özellikle kayıt defteri yedekleme işlemi için oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz.

CloneApp Kullanımı;

Programı indirdikten sonra Cloneapp.exe’ye tıklayarak kurulumsuz çalıştırabilirsiniz.

Ana menüde Backup seçeneğine tıklayarak belirlediğiniz yazılımların yedeğini alabilirsiniz.

Yedekten döndürme işlemi için CloneApp – Restore seçeneğini kullanabilirsiniz.

Programı ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Program hakkında soru ve görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz. Cloneapp

Yorum Yap
0 Yorum yapan