Clash Of Clans Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Clash Of Clans Bilgisayarda Nasıl Oynanır


Mobil telefonlarda en çok oynanan oyunlardan biri olan “Clash of Clans” şimdi bilgisayarınızda.. Oyunu bilgisayarlarınızda nasıl oynayabileceğinizi anlatacağız. İşlemi yapmak için android uygulamaları bilgisayarınızda çalıştırmanıza yarayan Bluestacks yazılımını kullanacağız. Yazılım sayesinde bütün android uygulama ve oyunları bilgisayarınızda kolaylıkla çalıştırabilirsiniz

Aşağıdaki linke tıklayarak Bluestacks yazılımını indirin ve kurulumunu yapın. Program kurulumundan sonra güncelleme işlemi yapacaktır.

Uygulamayı kurduktan sonra Telefonunuzda oldugu gibi android markete giriş yapıp arama sayfasında oyunu bularak indirmeye başlayabilirsiniz.

Kurulum bittikten sonra telefonlarınızda olduğu gibi oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Uygulama sorun ve çözümleri

Sorun: Uygulamayı yükledikten sonra açılmıyor. Yükleniyor yazısında takılıp kalıyor.

Çözüm: Bilgisayarınızda Net.FrameWork 2.0 ve üzeri yüklü olması gerekli. Eğer kurulu olduğu halde açılmıyorsa, Görev yöneticisinden Bluestacks yazan işlemleri ve HD-adb yi kapatarak tekrar deneyin. Uygulamayı kaldırıp tekrar kurmayı deneyin.

Sorun: Google Hesabı eklerken sorun yaşıyorum, giriş yapamıyorum. Kullanıcı adı yada şifre hatalı mesajı çıkıyor.

Çözüm: Google Hesabınızda iki adımda doğrulama seçeneği açıksa, bunu kapalı konuma getirmelisiniz. Aksi takdirde o mesajı almaya devam edersiniz. Giriş yapma başarısız olur.

Sorun: Uygulamalar Menüsüne girince simgeler birbiri içinde gibi duruyor ve isimlerini göremiyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Çözüm:  Kullandığınız Launcher Uygulamasının Ayarlar Bölümüne gidin. Simge Boyutu seçeneğinden simgenin boyutunu küçük olarak seçin.

 Sorun: Play Store’da aradığım uygulamayı bulamıyorum.

Çözüm: Uygulamanın desteklenip desteklenmediğini bilmelisiniz. Bilgisayarınızdaki TarayıcıdanGoogle Play Store‘a hesabınızla giriş yapıp, uygulamayı oradan arayınız. Destekleniyorsa oradan kurulum isteği gönderebilirsiniz. Bazı uygulamalar desteklenmiyor olarak görünmesine rağmen çalışabilmektedir. Bu tür uygulamaların Apk dosyasını bulup kurmayı deneyebilirsiniz.

 Sorun: Uygulamanın üzerinde bulunan kapatma düğmesine bastığımda uygulamayı arka plana atıyor, arka plandan açmak istediğim zaman açamıyorum. Yeniden başlat seçeneği çıkıyor.

Çözüm: Uygulamanın masaüstünde bulunan kısa yolunu kullanarak çalıştırabilirsiniz. Windows 7/8için hızlı başlat kısa yolu eklemek daha basit bir yöntem olacaktır.

OS Uyumluluk : BlueStacks Windows XP,Windows 8, Vista ve 7 (32 ve 64 bit) ile tam uyumludur.Sistem Gereksinimleri :

  • 1 GHz veya daha hızlı işlemci
  • 512 MB RAM.
  • En az 800 MB boş sabit disk alanı.

Oyunu indirme ve yükleme sırasında karşılaştığınız hataları bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan