Cisco Anyconnect Nasıl Kullanılır

Cisco Anyconnect Nasıl Kullanılır


Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Cisco Anyconnect nasıl kurulur ? Cisco Anyconnect bağlantı yapılandırma ve kullanımı hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Piyasadaki en başarılı Vpn client yazılımı olan Anyconnect ile vpn bağlantılarınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Cisco’nun sayfasından programı indirmek için üye olmanız gerekmektedir fakat aşağıdaki linki kullanarak yazılımı direk olarak indirebilirsiniz. Cisco websitesinin üyelik işlemleri biraz karmaşık ve uzun olduğu için dosyayı indirmeniz biraz uzun sürmektedir. Öncelikle programı ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

İNDİR

Cisco AnyConnect Kurulumu Windows XP / 7 / 8

Yukardaki linki kullanarak indirmiş olduğunuz dosyayı standart yükleme adımlarını takip ederek kuruyoruz.

Kurulum sırasında herhangi bir ayarı değiştirmenize gerek yoktur.

Kurulum tamamlandıktan sonra sağ alt köşede yazılımın simgesini göreceksiniz. Simgeye tıklayarak bağlanmak istediğiniz VPN adresini yazarak “Connect” butonuna basabilirsiniz.

VPN kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra, başarılı bir şekilde bağlantı kurduysanız simge üzerinde anahtar işareti belirecektir. Aşağıdaki simgeyi görüyorsanız VPN bağlantınız kurulmuştur.

Yazılım 64 Bit işletim sistemleri için uyumlu değildir. Şimdilik sadece 32 bit işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz. Bağlantı sırasında hata alıyorsanız vpn adresini tekrar gözden geçirmenizi öneririz. Yazılımı kurarken hata alıyorsanız yükleme dosyasına sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini deneyebilirsiniz. Güvenli listede olmayan istemciler için ilk bağlantıda bağlantı güvenli değil hatası alabilirsiniz. Eğer bağlanacağınız istemcide herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorsanız her zaman güven seçeneğini kullanarak bağlanabilirsiniz. Diğer bağlantılarda tekrar bu hata ile karşılaşmayacaksınız.

Yazılım hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan