Chrome Translate Çeviri Önerileri Nasıl Kapatılır

Chrome Translate Çeviri Önerileri Nasıl Kapatılır


Google Chrome’da Translate – çeviri özelliği’ni kapatmak için aşağıdaki basit ayarları uygulayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Google’ın sunduğu çeviri özelliği sayesinde, websitelerin tamamını çevirebilirsiniz. Chrome kullanan kullanıcılar , kendi dilleri haricinde bir siteye giriş yapatığı zaman Chrome tarafından “Bu sayfa çevrilsin mi ?” uyarısı ile karşılaşır. Bu ayarları devre dışı bırakarak uyarının çıkmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca bu ayarları kullanarak dil ayarlarınızı da yapılandırabilirsiniz.

Chrome ayarlarını yapılandırmak için giriş adres çubuğuna chrome://settings/ yazarak veya ayarlar seçeneğine tıklayarak giriş yapın.

Gelişmiş ayarları göster seçeneğini işaretleyerek diller sekmesine geliyoruz.

Diller seçeneği altında “Okuduğum dilde olmayan sayfaları çevirmeyi öner” seçeneğinin karşısında bulunan tik’i kaldırın. Bu ayardan sonra çeviri önerilerini artık görmeyeceksiniz.

Dilleri yönet” seçeneği ile varsayılan dil ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız dil için yazım denetimi gibi ayarları da bu sekmede düzenleyebilirsiniz. Chrome’da dil ayarlarında karşılaşılan karakter sorunlarınu da bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Ayrıca karakter sorun çözümü yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

Chrome hakkında merak edilen tüm sorular için arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan