Chrome Sekme Eklentileri

Chrome Sekme Eklentileri


Google Chrome tarayıcılarda sekmelerle alakalı son günlerde birçok sorular almaktayız. Özellikle sekmeler kapatılırken neden onayımı istemiyor ? sekmeleri yanlışlıkla kapattığım zaman nasıl açabilirim ? sekmeleri genişletebilir miyim ? vb. sorular yoğun olarak gelmektedir.

Chrome’da yukarda bahsedilen ayarları kişiselleştirmeniz mümkün değil fakat birçok başarılı eklenti yardımı ile işlemleri kolaylıkla yapabilir, sekmelerinizi daha kullanışlı hala getirebilirsiniz. Bu alanda en başarılı eklentileri biraraya getirdik.

Eklentileri indirmek için başlıklar’a tıklayabilirsiniz.

QuickTab

Eklenti ile çok sayıda sekme kullanımı yapan kullanıcılar sekmelerini geliştirebilir. Birçok ayarları kişiselleştirebileceğiniz gibi sürekli olarak kullandığınız siteler için birçok erişim kolaylığı menüsüde mevcut. Çok fazla sekme kullanmayan basit bir arayüz arayan kullanıcılar için birebir.

Close Tabs

Birden çok sekme açmak, aynı zamanda birden çok sekme kapatmak anlamına da gelebiliyor. Close Tabs ise bunu oldukça kolay hale getiriyor: Sayfada herhangi bir yere sağ tıklarak ve ‘Close Tabs‘ menüsünden dilediğiniz eylemi seçerek sağ taraftaki, sol taraftaki sekmeleri kapatabilir, birkaç faydalı seçeneğe daha erişebilirsiniz.

TooManyTabs for Chrome

Birden fazla sekme açtığınız zaman bu sekmelerin önizlemesini görmenize yarayan oldukça başarılı bir eklenti. Eklenti sayesinde açtığınız birçok sekmeyi önizlemeli bir arayüz ile görebilirsiniz.

20’den fazla sekmeyi önizlemeli olarak görebilirsiniz. Ayrıca sekme renklerini ve simgelerinide eklenti sayesinde değiştirebilirsiniz.

Session Manager

Tarayıcınızda birçok sekme açık ve birden tarayıcınızı kapatmak zorunda mı kaldınız ? Session manager sayesinde bu sorun tamamen ortadan kalkıyor. Son açtığınız bütün sekmeleri eklenti sayesinde son sekmelerinizi kolaylıkla tekrar açabilirsiniz.

Sizlerde kullandığınız eklentileri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan