Chrome Profil Yönetimi Nasıl Kapatılır

Chrome Profil Yönetimi Nasıl Kapatılır


Google Chrome son güncelleme ile birlikte kullanıcılarına yeni bir özellik sundu. Güncellemeden sonra pencerenin hemen sağında “kullanıcı seçim menüsü” görünmeye başladı. Kullanıcı seçim ekranı ne işe yarar ? Nasıl kullanılır ? Nasıl kapatılır ? gibi çok sık sorular sorulara cevap vermeye çalışacağız. Tarayıcınızı özelliştirmeniz konusunda oldukçapratik bir kullanım sunan menü sayesinde kişisel kullanımınızı kolay bir şekilde sağlayabiliyorsunuz. Menüde hesabınızı açma,yeni kişiler ekleme, misafir oturumu açma , gizli sekme açma gibi birçok özelliğe kısayoldan pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Görünüm olarak tarayıcınıza oldukça şık bir görüntü ve kolay bir erişim görevi gören bu özellikte yapabileceklerinizi kutucuğa tıklayarak görebilirsiniz.

  • Kişi değiştir: Menü ile oturumunuzla ilgili ayarları yapabilirsiniz. Bilgisayarınızı başka kullanıcılar kullanacağı zaman misafir oturum hesabı açarak veya farklı kullanıcı oturumu açarak kişisel ayarlarınızı koruyabilirsiniz.
  • Gizli moda geç: Tarayıcınızı gizli modda çalıştırma kısayoludur. Bunun için CTRL + Shift + N kısayol tuşlarını da kullanabilirsiniz.

Menü nasıl kapatılır ?

Özellikten hoşlanmayan kullanıcılar için menüyü kapatma  seçeneği buluyor. Bunun için aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz.

Chrome adres çubuğuna chrome://flags/ yazarak ilgili ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.

Açılan sayfada “Yeni profil yönetimi sistemini etkinleştir” menüsünü Etkin yaparak etkinleştirebilir, Devre dışı seçeneğini işaretleyerek kapatabilirsiniz. Menüye daha kolay erişmek için CTRL+F kısayol tuşuna basarak arama yapabilirsiniz.

İşlemi yaptıktan sonra menüyü tamamen kapatabilirsiniz. Genel anlamda kullanıcılara kolaylık sağlayan bu özellikleri kullanmak daha doğrudur. Bu tarz özellikler tarayıcınızı kişiselleştirmek ve daha pratik bir kullanım sağlamak için önemlidir. İlk bakışta alışkın olmasanızda zamanla kullanımınızda önemli bir yer kapladığını farkedeceksiniz. Yinede sizin tercihiniz.

Chrome tarayıcıyı virüssüz ve güvenle indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Tüm windows sürümleri için indirme linkini kullanabilirsiniz.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan