Chrome PDF Görüntüleyici Nasıl Aktif Edilir

Chrome PDF Görüntüleyici Nasıl Aktif Edilir


Google Chrome PDF görüntüleyici nasıl açılır ? Chrome tarayıcılarda entegre olarak gelen pdf görüntüleyici ile ekstra olarak herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan, pdf dosyalarını otomatik olarak görüntüleyebilirsiniz. Bunun için PDF görüntüleyicinin açık olması gerekiyor.

Özellik devre dışı olduğu zaman dosyaları görüntülemek yerine kaydet seçeneğini görürsünüz. Görüntüleyiciyi açmak veya kapatmak için aşağıdaki seçenekleri takip edin.

Chrome PDF Görüntüleyici nasıl açılır ?

  • Bilgisayarınızda Chrome tarayıcınızı açın.
  • Bağlantıyı kopyalayarak adres çubuğuna yapıştırın , “chrome://plugins
  • Chrome, PDF Görüntüleyici’nin altında “Chrome PDF Viewer” seçeneğinin etkin olduğunu kontrol edin. Devre dışı bırak seçeneğine tıklayarak özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Ayarları yukarıdaki gibi düzenledikten sonra PDF dosyaları tarayıcıda otomatik olarak açılacaktır.
  • PDF dosyasını açarken sorun yaşamaya devam ediyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

Chrome ile PDF dosyası açma

  • Bilgisayarınızda bulunan pdf dosyasına sağ tıklayıp ” Birlikte aç / Başka bir uygulama seç ” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan pencerede, Google Chrome simgesini görüyorsanız tıklayın. Google Chrome simgesini göremiyorsanız Diğer uygulamalar, aşağıya kaydırın ve Bu bilgisayarda başka bir uygulama arayın, seçeneğine dokunun. Eğer listede hala tarayıcıyı göremiyorsanız manuel olarak yüklü dizinden gösterebilirsiniz.
  • Bu yöntem ile tüm pdf dosyalarını tarayıcınız üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Özellik etkin fakat çalışmıyorsa , seçeneğin yanında bulunan “Çalışmasına her zaman izin ver” tikinin işaretli olduğundan emin olun. Bu seçeneğin işaretli olması durumunda herhangi bir pdf dosyasına tıkladığınız zaman otomatik olarak görüntülenir. Tarayıcı bilgisayarınıza yüklediğinde bu seçenekler aktif olarak gelir. Eğer herhangi bir değişiklik yapmadıysanız varsayılan olarak bu ayarlar ile kullanabilirsiniz. Seçeneği devre dışı bıraktığınız zaman farklı bir görüntüleyici yazılımı yüklemeniz gerekmektedir.

Chrome pdf açma Chrome pdf sorun Chrome pdf viewer 2016-10-07

Yorum Yap
0 Yorum yapan