Chrome Materyal Tasarım Ayarları Nasıl Yapılır

Chrome Materyal Tasarım Ayarları Nasıl Yapılır


Google Chrome tarayıcıyı sürekli olarak kulanıyorsanız, tarayıcıda olan ufak değişimleri fark etmiş olabilirsiniz. Chrome son günlerde tarayıcının tasarımında oldukça değişiklikler yapmakta. Chrome’un Materyal tasarım ayarlarını değiştirerek bu tasarımlar arasında geçiş yapabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Bu tasarımlar arasında gözle görünür farklar var. Bazıalrında sekmeler oldukça kısa ve yuvarlak , bazı tasarımlarda gezinme öğreleri daha kalın ve renkli olarak görünür. Tasarımlar arasında geçiş yaparak hangisinin gözünüze hitap ettiğini ve kullanımınızı kolaylaştırdığını tespit edebilirsiniz.

Chrome materyal tasarımlarını değiştirmek için adres çubuğuna chrome://flags/#top-chrome-md yazarak ilgili ayarlar sayfasına giriş yapıyoruz.  “arayıcının üst bölümündeki arayüzde Materyal Tasarım Mac, Windows, Linux, Chrome OS Tarayıcının üst kullanıcı arayüzündeki malzeme tasarımı öğelerini ayarlar”

Varsayılan , Malzeme harici , Malzeme , Karma malzeme ; tasarımları arasında geçiş yaparak , tasarımları kontrol ebilirsiniz.

Ayarları yaptıktan sonra etkin olabilmesi için tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Ayrıca hemen altında bulunan seçenekten Tarayıcınızın yerel arayüzünün diğer kısımlarında Materyal Tasarım Mac, Windows, Linux, Chrome OS –top-chrome-md ayarını ikincil kullanıcı arayüzüne de uygular (balonlar, iletişim kutuları vb.)” tasarımları kapatıp açabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan