Bu öğe 100-150 MB’nin üzerinde çözümü

Bu öğe 100-150 MB’nin üzerinde çözümü


iPhone telefonlarda 150 MB üzeri uygulama veya dosya indirmeye çalıştığınız zaman, veri indirme sınırını aştığınız için hata alırsınız. Aşağıdaki işlemleri yaparak veri indirme sınırını kaldırabilirsiniz.

Hücresel veri indirme sınırı ios 11 üstü cihazlarda 150 MB , altı sürümlerde ise 100 MB olarak belirlenmiş durumda. Bu boyutun üstünde dosya indirmek istediğinizde “Bu öğe 150 MB’nin üzerinde. Bu öğe için kademeli indirme yapılamadığı sürece WiFi bağlantınız olmadan “Uygulama/Oyun adı” indirilmeyebilir.” hatası ile karşılaşırsınız. Küçük bir ayar ile bu veri indirme sınırını kaldırabilirsiniz. Bu sayede yüksek boyutta oyun ve uygulamaları kolayca indirebilirsiniz.

Veri indirme sınırı nasıl kaldırılır ?

iPhone ayarlar seçeneğine giriş yapın.

Genel / Tarih ve saat seçeneğini takip edin.

Otomatik ayarla seçeneğini kapalı duruma getirin.

Tarih seçeneğine dokunarak , telefonunuzun tarihini bir gün ileriye alın. Ayarları uyguladıktan sonra indirmek istediğiniz dosya otomatik olarak indirilmeye başlayacaktır. İşlem bu kadar.

İşlemleri tamamladıktan ve uygulamanızı indirdikten sonra tekrar aynı adımları takip ederek Otomatik ayarla seçeneğini aktif edebilirsiniz. Otomatik ayarlama ile tarih ayarı tekrar güncel ayarlara gelecektir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan