Blogger Hesabımı Nasıl Silebilirim

Blogger Hesabımı Nasıl Silebilirim


Blogger hesabınızı geçiçi veya kalıcı olarak silmek istiyorsanız aşağıdaki 3 adımı takip edebilirsiniz. Blogger 2 milyonu geçen üye sayısı ile en çok tercih edilen blog hizmet sağlayıcısıdır. Türkçe dahil, birçok dilde hizmet verdiği için bütün dünya geneline oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Blog sayfanızı  isim.blogspot.com şeklinde oluşturduğunuz hesabınızı silmek için aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterlidir.

Blogunuzu silmek için 2 farklı yol vardır.

  • Geçiçi silme
  • Kalıcı silme

Geçici olarak blog sayfanızı silerseniz, sayfanızı dilediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz fakat bu süre içerisinde kimse sayfanıza erişemez (90 gün sonra sayfanız otomatik silinecektir). Kalıcı olarak sildiğiniz zaman , tüm bilgiler , yayınlar ve sayfalar silinir. Bunları geri getirme şansınız yoktur. Bu yüzden sayfanızı silme işlemini başlatmadan önce yedeklerinizi almanızı öneririz. Blogger’da silinen sayfa verileri yedeklenmediğinden ilerleyen zamanlarda bilgilerinizi kesinlikle alamazsınız. Şimdi silme işlemine geçelim;

Öncelikle Blogger hesabınızda oturum açın ve silmek istediğiniz Blog sayfasını seçin.

Solda bulunan seçeneklerden Ayarlar / Diğer yolunu takip edin.

“Blogu silin” sekmesi altında bulunan seçenekten “Blogu sil” seçeneğine tıklayın.

Silmeden önce bilgilerinizi yedeklemek için “Blog’u indir” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Daha sonra “Bu Blogu sil” seçeneğine tıklayarak geçiçi olarak sayfanızı silmiş olacaksınız. 90 gün içerisinde bu sayfayı tekrar geri alabilirsiniz.

Sayfanızı kalıcı silmek için hesap ana sayfanızda silmiş olduğunuz blog için aşağıdaki seçeneği göreceksiniz.

Bu ekranda “Kalıcı olarak sil” seçeneğine tıklayarak tamamen silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

İşlemleri yaparken doğru Blog sayfanızda olduğunuzdan ve yedekleri aldığınızdan emin olmanızı öneririz. Bu işlemleri geri alma gibi şansınız yoktur. Blogger hakkında tüm sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan