Blackberry Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Blackberry Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır


BlackBerry akıllı telefonlardan ekran görüntüsü nasıl alınır? konusunu resimli olarak sizlerle paylaşacağız.Bir ekran görüntüsü alarak, cihazınızın ekranını resim olarak kaydedebilirsiniz. Sonra bu resmi, mobil cihazınızdan görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Birçok kullanıcı bu işlemi gercekleştiriyor fakat işlemin nasıl yapıldığını bilmeyen amatör kullanıcılar için kaynak olması için aşağıdaki resimli anlatımı yapıyoruz.

Özellikle Z10 modelinden sonra ciddi bir satış sayısına ulaşan Blackberry, işletim sistemi kendini diğer telefonlardan oldukça ayırıyor. Kullanım olarak biraz daha zor görünen bu işletim sisteminde diğer telefonlarda yaptığınız işlemlerin neredeyse hepsini yapabilirsiniz. Uygulama konusunda çok fazla kaynağı olmayan BlackBerry telefon telefonlar hakkında merak ettiklerinize sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz.

BlackBerry Ekran görüntüsü nasıl alınır ?

Ekran görüntüsü almak için birkaç farklı yol vardır. Bunlardan size kolay gelen metot’u kullanabilirsiniz. Kısayol tuşlarına basarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Ekran resmini çekmek için Ses açma ve Ses kısma tuş kombinasyonu’nu kullanabilirsiniz.

1. Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranda ses açma ve ses kısma tuşlarına aynı anda basarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Ayrıca Ayarlar ekranında ekran görüntüsü menüsüne ulaşarak uygulamanın kısayol menüsünü ekranınıza taşıyarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda BlackBerry mail servisi kurulumu ve yönetimi hakkında detaylı anlatım sunacağız. Eski kullanım sayısının çok uzağında olan telefonlar ilerde bir çıkış yapacak mı acaba bir merak konusu. Sizlerde kullandığınız uygulama ve yöntemleri bizlerle paylaşabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan