Bitcryptor Virüsü Nasıl Temizlenir

Bitcryptor Virüsü Nasıl Temizlenir


Bitcryptor, Windows işletim sistemlerine gizlice bulaşarak önemli dosyalarınızı şifreleyerek, bu dosyalarınızı açmanızı zorlaştıran tehlikeli bir virüstür. Özellikle network üzerinden diğer bilgisayarlar’a da bulaşarak ağınızı tehdit etmektedir. Virüs’ü kaldırmak için sahte sayfalar’a yönlendirilirsiniz ve virüs sizden ücret talep etmektedir. Bu tarz siteler’e kredi kartı bilgilerinizi kesinlikle girmemelisiniz !

Virüs bulaşan bilgisayarın internet bağlantısını keserek aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Virüsü temizlemek için aşağıdaki yöntemleri adım adım uygulayabilirsiniz. Öncelikle sistem geri yüklemeyi kullanarak virüsten kurtulmaya çalışacağız.

Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır ?

Öncelikle Denetim Masasını açarak Kurtarma seçeneğine tıklıyoruz.

İleri butonuna basarak devam ediyoruz.

Bu ekranda sistem en son geri yükleme noktasını göreceksiniz. Eğer “Diğer geri yükleme noktalarını göster” kutucuğunu işaretlerseniz daha önceden oluşturulan yükleme noktalarını da görebilirsiniz.

Resimde kırmızı kara içerisine alınmış olan “Etkilene programları tara” butonuna tıklayarak. Sistem geri yükleme işleminden sonra silinecek olan programları ve sürücüleri görebilirsiniz. Bu şekilde hangi sistem geri yükleme noktasının sizin için daha uygun olacağını seçebilirsiniz.

Son butonuna tıkladıktan sonra gelen uyarı penceresine evet diyerek geri yükleme işleminin tamamlamasını bekleyerek işlemimizi bitiriyoruz.

Sistem geri yükleme başarılı olmadıysa aşağıdaki yazılımı deneyebilirsiniz.

Virüs tarama ve temizleme yazılımı

Kullanacağımız program Hitman Pro, bu yazılım ile buna benzer birçok virüsten kurtulabilirsiniz. Programın kullanımı oldukça basittir.

Aşağıdaki linke tıklayarak programı ücretsiz indirebilirsiniz.

Programı indirmek için Tıklayın

Programı kurduktan sonra otomatik olarak bilgisayarınızı tarayacak ve virüsleri ekranda listeleyecektir. Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak bu virüsleri de temizlemiş oluyoruz. Virüsü temizlerken sorun yaşarsanız yorum atın tekrar yardımcı olabiliriz. Kolay gelsin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan