Apple Watch Nasıl Kurulur

Apple Watch Nasıl Kurulur


Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Apple Watch ayarlarını ve eşleştirmeleri nasıl yapacağınızı anlatacağız. Apple’ın akıllı saati Apple Watch’ı sadece iPhone telefonlarla eşleştirebilirsiniz. Apple Watch’unuzu kullanmak için, ürünü iOS 8.2 veya sonrası çalıştıran bir iPhone 5 veya daha yeni modeli ile eşlemeniz gerekir. iPhone’unuzla aynı anda tek bir Apple Watch’u eşleyebilirsiniz. Malesef iPhone 5 altı modellerde eşleştirme işlemini yapamazsınız.

Apple Watch kurulumu nasıl yapılır ?

Kurulumu başlamadan önce cihazınızda aşağıdaki ayarları yapmanız gerekmektedir.

  • Ayarlar menüsüne girerek Bluetooth özelliğini açınız.
  • Telefonunuzun internet’e bağlı olduğundan emin olunuz.
  • İki cihazında sarjının yeterli olduğundan emin olun.

1. Yukardaki işlemleri tamamadıktan sonra cihazları birbirine yakın tutun ve Apple Watch‘ınızı açın.

2. Önce Apple Watch daha sonra telefonunuzda “Eşleşmeyi başlat” seçeneğine tıklayın.

3. Saatinizi eşleme animasyonunun üzerine tutun. Eşlendi uyarısı görüntülene kadar bekleyiniz. Eğer eşleştirme tamamlanmazsa , elle eşleştirme adımlarını takip edebilirsiniz.

4. Eşleştirme sonrasında “Yeni olarak ayarla” seçeneğine tıklayın. iPhone’unuzda Sol’a veya Sağ’a dokunarak bir bilek seçin. Ardından kurallar ve koşulları okuyun ve devam etmek için Kabul Ediyorum’a dokunun.

5. İşlemlerden sonra Apple Store kimliğiniz ile giriş yapın.

6. Ülkemizde henüz aktif olmamasına rağmen , iPhone’unuzda, Apple Watch’unuz için bir parola oluşturmak isteyip istemediğinizi seçin. Apple Pay gibi özellikler için bir Parolaya ihtiyacınız vardır. “Parola Oluştur” veya “uzun Parola Ekle” seçeneğine tıklayarak kişisel parolanızı belirleyebilirsiniz.

7. Telefonunuzla, saatiniz için uygulamalarınızı eşzamanlamak için “Tümünü yükle” seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu işlem sırasında sadece uyumlu uygulamalar eşzamanlanacaktır.

Standart ayarlamaları bu işlemler ile yapabilirsiniz. Eşleştirme sırasında sorun yaşayan kullanıcılar, “Elle eşle” seçeneğine tıklayıp, Apple Watch bilgi simgesine tıklayıp eşleştirme kodunu girerek cihazlarını eşleştirebilirler. Konu hakkında sorularınızı yorum ile bizler’e iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan