Apple Türkiye Randevu Nasıl Alınır

Apple Türkiye Randevu Nasıl Alınır


Telefonunuz veya herhangi bir Apple marka cihazınız arızalandı ve servise vermek istiyorsunuz. İşte zorlu maratonunuz başladı. Apple Türkiye mağazalarından randevu alma işkencesi Apple cihazı arızalanan her kullanıcının şikayet ettiği durumlardan biridir. Türkiye mağazaları açılmadan önce randevu almak imkansız gibi görünüyordu. Mağazaların açılmasından sonra herkes cihazlarını rahatlıkla servise götürerek hizmet alabilir diye tahmin ediyorduk ama bu konuda hiçbirşey değişmedi. Apple telefon veya bilgisayarınızı servis’e vermek için aylarca uğraşsanız bile randevu alamıyorsunuz. Peki bu sistem nasıl çalışıyor ? Apple firması bu konuda neler yapıyor ? Kullanıcılar bu soruların cevabını arıyor.

Türkiye’den gelen yoğun şikayetlerden sonra Apple bu konuda servis ağını genişleteceğini duyurdu fakat bu konuda iyileştirmeler ne kadar sürede yapılır henüz netleşen bir durum yok. Bugün sizlere akasya veya zorlu randevu nasıl alınır ? Randevu alırken nelere dikkat etmeliyim? konularına değineceğiz.

Randevu nasıl alınır ?

Zorlu Center Apple Store randevu almak için : http://www.apple.com/tr/retail/zorlucenter/

Akasya AVM Apple Store randevu almak için : http://www.apple.com/tr/retail/akasya/

Öncelikle randevu almak istediğiniz mağaza için ilgili linke tıklayarak randevu sayfasına giriş yapın.

Mağaza hizmetleri bölümünden “Genius Bar” seçeneği ile devam edin.

Servis almak istediğiniz Apple ürününü seçin.

Randevu tarihi belirlemek için sağ sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz. Uygun tarih bulabilirseniz “Rezervasyon yapın” seçeneğine tıklayarak randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Görselde gördüğünüz gibi; “Bu mağazada boş randevu yok” hatası ile karşılaşıyorsanız malesef randevu alamazsınız. Randevu günü alabilmek için aşağıdaki ipuçlarına dikkat etmeniz gerek.

Apple randevu sorunları çözümü

Burada birçok öneri sunabiliriz fakat sizi boşuna uğraştıracak yöntemleri geçerek tek ve geçerli olan işlemi yapmanızı öneriyoruz. Randevu sistemi her gün saat 00:00’da sıfırlandığı için yapılması gereken bu saatte başkaları randevu almadan almaktır.

Chrome tarayıcınız için ;Easy Auto Refresh eklentisini indirin ve randevu ekranına giriş yapın.

Sayfa eklenti aracılığıyla otomatik olarak belirlediğiniz sürelerde yenilenecektir. Randevular 10’ar dk için verildiğinden burada başkaları randevu almadan boş bir saat belirleyerek randevunuzu almanız gerekiyor.

Bu eklenti ile 2-3 gün içerisinde kesinlikle randevunuzu alabilirsiniz.

Tabi randevunuzu 1 hafta sonraya almış oluyorsunuz. Apple’dan servis almak için mecburen bu yöntemleri kullanmanız gerekiyor. Sistemin oldukça saçma olduğunun farkındayız fakat bizler bir telefon için bu kadar para verip , servis ve destek hizmetleri konusunda bu kadar yetersiz olan bir firmayı zengin etmeye devam edersek bu sistemin düzeleceğini hiç zannetmiyoruz. Rezervasyon konusunda sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.  Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan