Apple Store Dosya indirme Sorunları ve Çözümleri

Apple Store Dosya indirme Sorunları ve Çözümleri


Merhaba arkadaşlar. App Store‘dan dosya indirirken yaşanan hatalar ve çözümlerini sizlerle paylaşacağız. Apple’ın Online mağazası App Store üzerinden uygulama indirirken, yavaşlık, dosya indirmeme, indir butonu çalışmaması , uygulama indirme başlatılamadı vb. birçok hata ortaya çıkabiliyor. Bu hatalar genellikle dosya indirmeye çalıştığınız cihazınızla alakalı hatalardır. Ücretli, ücretsiz bütün uygulamalarda bu tarz hatalarla karşılaşabilirsiniz.

Dosya indirme hatalarının, birden çok sebebi olabilir fakat kullanım hataları ve en sık karşılaşılan hataları göz önünde bulundurarak, çözümleri sizler için bir araya getirdik. İşlemlere başlamadan önce internet bağlantınızın çalışır durumda olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Mobil internet bağlantısı ve Wi-Fi bağlantınızı kullanarak indirme işlemlerini denedikten sonra hata devam ediyorsa sırası ile aşağıdaki işlemleri deneyebilirsiniz.

 • Apple Store mağazanın en altında bulunan “Apple kimliği” seçeneğine tıklayarak hesabınızdan çıkış yapıp, tekrar giriş yapın. Hesabınız askıda kaldığı için indirmede sorun yaşıyor olabilirsiniz.
 • iOS’un en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. App Store’u açın ve Güncellemeler’e dokunun. Kullanılabilir güncellemeler varsa Tümünü Güncelle’ye dokunun. Sorulursa Apple Kimliğinizin parolasını girin.
 • Farklı yayıncıların uygulamalarını indirmeye çalışın. Aynı yayıncının birden fazla uygulamasında sorun olabilir. Eğer yayıncı ile alakalı bir sorun varsa ; Uygulamayı App Store’da bulun. Uygulamaya dokunun ve ardından Yorumlar’a dokunun. App Store Müşteri Yorumları altında Destek’e dokunun ve yaşadığınız sorunu ilgili kişilere iletin.
 • Ayarlar > iTunes ve AppStore > Apple Kimliği > Seçeneğini takip ederek hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yaparak tekrar deneyin.
 • Ağ Ayarlarınızdan kaynaklı bir sorun olabilir. Ağ ayarlarımızı sıfırlayıp tekrar deneyebiliriz. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya dokunun. Bu işlem, daha önce kullandığınız Wi-Fi ağlarını ve parolalarını, hücresel ayarları, VPN ve APN ayarlarını da sıfırlar.
 • Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak “iTunes” yardımı ile uygulama indirmeyi deneyin.
 • Hesabınızla alakalı bir sorun olabilir. Ayarlar > iTunes ve AppStore > Apple Kimliği seçeneğini kullanıp hesabınızdan çıkış yapın ve farklı bir kullanıcı ile tekrar giriş yaparak tekrar deneyin.
 • Telefonunuzun tarih, saat ve saat dilimi ayarlarının doğru ayarlandığından emin olun.
 • Telefonunuzda antivirüs veya güvenlik yazılımları kullanıyorsanız, bu yazılımları devre dışı bırakarak veya kaldırarak tekrar deneyin.
 • Ayarlar > Genel > Sınırlamalar yolunu takip ederek telefonunuzda uygulama indirmek için herhangi bir sınırlama olmadığından emin olun.
 • Son çözüm olarak telefonunuzu sıfırlayarak tekrar deneyiniz. İşlemi başlatmadan önce telefonunuzun yedeğini almanızı öneririz. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğini takip ederek , fabrika ayarlarına dönebilirsiniz.

Sorun devam ediyorsa https://getsupport.apple.com/adresini kullanarak ücretsiz destek talebinde bulunabilirsiniz. İletişim bilgilerinizi girerek Apple yetkililerinden destek talebinde bulunabilirsiniz. Sizlerde çözüm yöntemlerinizi bizlerle paylaşarak diğer kullanıcılar’ın sorununu çözmesine yardımcı olabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan