Android Video Nasıl Sıkıştırılır

Android Video Nasıl Sıkıştırılır


Android cihazlarda video nasıl sıkıştırılır sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Akıllı telefonlar HD kalitede videolar çektiği için dosya boyutları oldukça yüksek olmaktadır. Bu videoların paylaşılması , göndermesi gereken durumlarda videoları sıkıştırarak dosya boyutunu düşürebilir , arkadaşlarınızla daha kolay paylaşabilirsiniz.

Video küçültmek için kullanacağımız uygulama, Video Compressor, uygulama sayesinde videoları istediğiniz boyutlara düşürebilirsiniz. Tamamen ücretsiz kullanım sunmasının yanında, dönüştürdüğünüz videolar’a hiçbir logo vs. eklememeside önemli bir özellik diyebiliriz. Uygulamanın kullanım arayüzü oldukça pratik ve kolay bir kullanım sunuyor.

Android videolar nasıl sıkıştırılır ?

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra Browse seçeneğine tıklayarak videonun yolunu gösteriyoruz. Videonuzu seçtikten sonra dilerseniz Output Name kısmına videonun dönüştükten sonraki adını yazabilirsiniz. Compressed File Size seçeneğine videonuzun kaç mb’a sıkıştırılacağını yazabilirsiniiz.

Gerekli seçenekleri belirledikten sonra “Convert” butonuna dokunarak dönüştürme işlemini başlatıyoruz.

Aşağıdaki yükleme tamamlandıktan sonra video dönüştürme tamamlanacaktır. Videonuzun görüntü kalitesi ve boyutunu kontrol edebilirsiniz.

Video boyutlarını düşürmek işte bu kadar kolay. Tek bir tuşlama ile videolarınızı dönüştürmek için uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamayı tamamen ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan