Android Telefonlarda Otomatik Güncelleme Kapatma

Android Telefonlarda Otomatik Güncelleme Kapatma


Android telefonlarda otomatik güncelleme özelliği açıksa, telefonunuza gelen güncellemeler otomatik olarak indirilerek yüklenir. Güncelleme boyutları genellikle yüksek olduğundan, bu durum internet kotanızın daha çabuk bitmesine neden olabilir. Güncelleme yapmak için kotasız bir wifi hattına bağlı olmak daha mantıklıdır. Bu sayede kotanızı koruyabilirsiniz. Aşağıdaki ayarları düzenleyerek otomatik güncelleme özelliğini kapatabilir veya manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Telefonunuzun marka modeline göre menülerde ufak değişiklikler olabilir fakat genel olarak aşağıdaki adımlar ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Otomatik güncelleme nasıl kapatılır ?

Ayarlar seçeneğine girerek “Güncelleme merkezi/ Yazılım güncelleme” seçeneğine giriş yapıyoruz. Bazı telefonlarda Yazılım versiyonu sekmesi altında da olabilir.

Otomatik olarak kontrol edin: Cihazınızın güncellemeleri otomatik olarak kontrol edip yüklemesini istiyorsanız aktif, istemiyorsanız pasif duruma getirebilirsiniz.

Güncellemeleri otomatik yükle seçeneği ile ; indirilen güncellemelerin hemen yüklenmesini sağlayabilir veya kapatarak bunu manuel yapabilirsiniz.

Seçenekleri kapalı duruma getirdiğiniz zaman “Şimdi kontrol et” menüsünü kullanarak belirli aralıklarda kontrol edebilirsiniz.

Android telefonlar hakkında merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlarınız için sitemizi kullanabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan