Android Telefonlarda Kış Saati iptal Etme

Android Telefonlarda Kış Saati iptal Etme


İleri demokrasi’yi yaşadığımız ülkemizde, seçimlerde herhangi bir karışıklık olmaması için kış saati uygulaması 1 hafta ileri atandı. Bu 1 haftalık erteleme ile akıllı telefonlar ve bilgisayarlar‘da ciddi anlamda sorunlar ortaya çıktı ve çıkmaya’da devam edecek. Seçimler’de karışıklık olacağı düşünülerek yapılan bu uygulama, akıllı telefonların otomatik olarak saatleri geri almasıyla daha karışık bir hal aldı. 8 Kasım pazar günü 1 saat geri almamız gereken cihazlarımız otomatik olarak 1 saat geri alınmış durumda. Bu işlemi iptal etmek için telefonunuzun Otomatik Saat / Tarih özelliğini kapatmamız gerekiyor. Android tüm cihazlarda ve ios cihazlarda aşağıdaki işlemi yaparak saatlerinizi manuel olarak sizler ayarlayabilirsiniz.

8 Kasım tarihinde ayarları tekrar eski haline getirerek yeni saat uygulamasına geçmiş olursunuz. İşlemi yaparken resimli anlatımı kullanabilirsiniz. Resimli anlatım Lg G4‘te yapılmıştır. Samsung , HTC , Asus, Casper, Lenovo, General Mobile, Sony telefonlarda işlemi kullanabilirsiniz.

Kış saati uygulaması nasıl iptal edilir ?

Telefonunuzda Ayarlar menüsünden “Tarih & Saat” seçeneğine giriş yapın. Bu menünün yeri telefon markanıza göre değişiklik gösterebilir.

Otomatik tarih ve saat” ( Ağ yoluyla sağlanan zamanı kullan ) seçeneğinin karşısında bulunan tik’i kaldırın. İşlemi yaptıktan sonra “Saat ayarla” seçeneğinden saatinizi 1 saat ileri alın.

Saat otomatik olarak 1 saat geri alındığından saat ayarla dedikten sonra 1 saat ileri alarak işlemi iptal etmiş oluyoruz.

iPhone telefonlar için; Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat kısmına giriniz. Burada yer alan “Otomatik Ayarla” özelliğini devredışı bırakın.

Kış saat uygulaması devreye girdiği 8 kasım tarihinde sadece otomatik tarih ve saat seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir. Sorun yaşadığınız telefonlar için yorum atabilir veya Facebook sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz. Kolay gelsin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan