Android Sürümü Nasıl Öğrenilir

Android Sürümü Nasıl Öğrenilir


Bugün sizlere android sürümü nasıl öğrenilir ve android sürümleri hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Android versiyon güncellemeleri cihazınızın daha stabil çalışması ve yeni güncellemeler ile birlikte çıkan birçok özellikten faydalanmanız için gereklidir. 4.0, 4.2 , 4.3 ve son olarak android 4.4 kitkat güncellemesi kullanıcılara birçok yenilikler sunmakta.

4.2 güncellemesi ile Kısıtlı profiller,Bluetooth Smart desteği, OpenGL ES 3.0 desteği, Kamera uygulaması arayüzü, Daha iyi bir çevirme sistemi gibi birçok yenilikler hayatımıza girdi. Şimdilik sadece adını bildiğimiz ama detayları hakkında çok fazla bilgi verilmeyen kitkat’ta neler var ? Google’ın Key Lime Pie adı yerine Neste’yle anlaşarak KitKat ismini kullanacağı resmi olarak ortaya çıkmıştı. KitKat hakkındaki söylentiler oldukça yoğun. Google’ın web sitesine göre Android Kitkat, “Harika bir Android deneyimini herkesin önüne sunacak.” Android KitKat’ın Ekim sonlarında veya Kasım’ın başında resmi olarak duyurulmasını bekleyebiliriz.

Şimdi asıl konumuza dönelim Android sürümü öğrenmek için Samsung, Lg, Htc, Sony gibi android işletim sistemli bütün telefonlarda aşağıdaki işlemle sürüm öğrenebilirsiniz.

Android sürümü öğrenme resimli anlatım

Telefonunuzun Ayarlar seçeneğine girerek “Telefon hakkında” seçeneğini bulabilirsiniz.

Genellikle en altta bulunur cihaz hakkında veya telefon hakkında diye tabirler değişebilir. İlgili seçeneğe giriş yapıyoruz.

Açılan menüde “Yazılım bilgileri” seçeneğine giriş yapıyoruz. Android sürümü, taban bant sürümü, yazılım sürümü gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Android sürümü seçeneğinde sürüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ekranda yer alan bilgiler hakkında detaylı bilgi için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Android sürüm

Android versiyonunuzu belirtir.

Basebant sürümü nedir ?

Cihazınızın, mobil ağlar ile,iletişimini sağlayan bir sistemdir.Kullandığınız operatorlere göre baseband sürümlerinde farklılık görülebilir.

Kernel sürümü nedir ?

Kullandığınız işletim sisteminin çekirdeğidir. Sistem açılışında belleğe yüklenir ve sistemin temelini oluşturur.

Yapım numarası nedir?

Sistemin ülkenizde yayınlanan versiyonunu belirtir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan