Android Matematik Uygulamaları

Android Matematik Uygulamaları


Okul hayatında herkesin başına dert açan “matematik” konusunda herkesin aşağı yukarı fikri aynıdır sanırım. Hayatımızın her alanında olan android telefonlarımız ile matematik konusunda bir adım atmaya ne dersiniz ? Sizler için seçtiğimiz bu uygulamalar ile hem matematiğinizi geliştirebilir hemde eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Tıpkı derslerde olduğu gibi ilk etapta biraz sıkıcı gelebilir fakat zaman geçtikçe eğlendiğiniz, eğlenirken’de matematik konusunda ciddi bir ilerleme katetdiğinizi farkedeceksiniz.

Sizler için seçtiğimiz bu 2 uygulamayı ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Calq Matematik oyunu

Android oyunlarda zamanımızın büyük kısmını oyun oynayarak geçiriyoruz. Bu oyunu matematik dünyasından seçerek hem eğlenip hemde öğrenebilirsiniz. Çok eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz Calq uygulamasını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Oyundaki amacımız ekrandaki sayıları kullanarak hedef olarak belirlenen sayıya ulaşmak. Oyunu kazanmak için 90 saniye sürede bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Tablodaki sayıları ne kadar çok kullanırsanız o kadar puan toplayabilirsiniz. Ayrıca Facebook , Twitter gibi sosyal ağlarda puan veya durum gibi birçok oyun etkinliğinizi paylaşabiliyorsunuz. Büyük’ten küçüğe herkese hitap eden bu oyunu denemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Profesyonel matematik uygulaması Math

Profesyonel bir matematik uygulaması arıyosanız doğru adres, “Math Professinal“. Rakamlarla ve hesaplarla çok sık uğraşıyorsanız ve bu alanda başarılı bir uygulama arıyosanız bu uygulama işlerinizi çok kolaylaştıracak. Uygulama ile , internet bağlantısı olmadan akedemik ve ileri seviyede matematik işlemleri yapabilirsiniz. Bu konuda oldukça ileri seviye özelliklere sahip. Uygulama için profesyonel hesap makinası diyebiliriz.

Uygulama ile yapabileceğiniz işlemlerin bazıları; bilimsel hesap makinası , denklem çözme, matriks çözücü , geometrik çözücü, istatistik araçlar , olasılık fonksiyonları , finansal araçlar , eşdeğerlik hesaplayıcı gibi sayısız işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Gayet şık ve kullanımı kolay olan bu hesap makinası, her zaman elinizin altında olması gereken ve oldukça kullanışlı bir uygulama.

 

Matematik konusunda sizlerde kullandığınız başarılı uygulamaları bizlerle ve kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan