Android Marshmallow GPS Doğruluğu Nasıl Arttırılır

Android Marshmallow GPS Doğruluğu Nasıl Arttırılır


Telefonumuzda GPS‘ler konumumuzu tespit ederek, uygulamalar aracılığıyla bize doğru bilgiler sunmaya çalışır ama her zaman mükemmel sonuçlar sunmazlar. Çoğu zaman iyi bir uydu sinyali alırsınız ve konumunuz oldukça doğru tespit edilebilir fakat çoğu zaman bu bilgiler yanlış olabiliyor. GPS konum bilgilerini iyileştirerek, doğruluğunu nasıl arttırabiliriz ? Android Marshmallow ile konumunuzu iyileştirmek için bir ipucu paylaşacağız. Marshmallow android sürümünde konum doğruluğunu arttırmak için Bluetooth’u açmanız gerekiyor.

Sistem konum doğruluğunu artırmak için 3 farklı ağımızı da kullanabilir. Yolculuk sırasında Wi-Fi ağımızı kullaamıyoruz haliyle. Öncelikle Bluetooth seçeneğini aktif hale getiriyoruz.

Yer modu / Konum ayarlarımıza giriş yaparak “Yüksek doğruluk” seçeneğini işaretliyoruz.

Yüksek doğruluk seçeneği batarya süremizin kısalmasına neden olabilir. Bu ayar ile GPS sinyalinin yanı sıra Wi-Fi, Bluetooth ve hücre bağlantısı kullanılmaktadır.

Yukardaki işlemleri yaparak konum bilgilerinin daha doğru alınmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle telefonlarında çok sık navigasyon kullanan kullanıcılar için konumun daha doğru olarak alınması oldukça fayda sağlamaktadır. Android cihazlarda Pil kullanımına bağlı olarak telefonumuz bazı zamanlarda “Tasarruf” moduna geçebilir. Bu tarz durumlarda konum ayarları kendiliğinden değişebilir ve batarya tasarrufu moduna geçebilir. Tekrar ayarları takip ederek bu seçeneği değiştirmeniz gerekecektir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan