Android Kaldırılamayan Uygulamalar Nasıl Silinir

Android Kaldırılamayan Uygulamalar Nasıl Silinir


Yıllarca bilgisayarlarda alışmış olduğumuz sorunun android versiyonunu sizlerle paylaşacağız. Android telefonlarda silinemeyen – kaldırılamayan uygulamalar nasıl silinir ? Uygulamaların silinmemesinin birkaç farklı sebebi olabilir. Zararlı bir yazılım entegre edilmiş bir uygulama , arka planda sürekli olarak çalıştığı için kaldırmak istediğiniz zaman hata alabilirsiniz veya bazı uygulamalar’ın temel olarak sürekli arka planda çalışması gerekiyorsa , silmek istediğinizde hata alabilirsiniz.

Bu sorunu çözmek için birçok farklı uygulamalar var fakat aşağıda paylaşacağımız yöntem ile hiçbir kurulum ve ayar değiştirmeden uygulamaları kolayca kaldırabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek işlemleri yapabilirsiniz.

Kaldırılamayan uygulamalar nasıl kaldırılır ?

Android telefonunuzda “Ayarlar / Uygulamalar / Kaldırmak istediğiniz uygulamaya tıklayın” açılan ekranda uygulama hakkında bütün detaylı bilgileri görebilirsiniz.

Önce “Zorla Durdur” seçeneğine dokunun, sonra “Devre Dışı Bırak” seçeneğine dokunun. Bu seçenek bazı güncel sürümlerde olmayabilir.

Zorla durdur seçeneğine tıkladıktan sonra “Kaldır” seçeneğine tıklayarak kaldırmayı deneyebilirsiniz. Eski sürümlerde Zorla durdur / devre dışı bırak / Kaldır seçeneklerini takip etmeniz gerekmektedir.

Bütün uygulama kaldırma sorunlarını yukardaki yöntem ile çözebilirsiniz fakat bazı zararlı yazılımlarda bu yöntem işe yaramayabilir. Bu yöntemin çözüm olmadığı noktalarda ekstra yazılımlarda indirmenize gerek yoktur. Bu durumda yapmanız gereken telefonunuzun tüm yedeklerini (uygulamalar hariç) alarak fabrika ayarlarına dönmek olacaktır. Tabi bu son aşamada yapmanız gereken işlemdir. Bu işlem uygulamaların kaldırılamayan uygulamaların neredeyse %90’ında işe yaramaktadır. Sizlerde kaldıramadığınız uygulama isimlerini bizlerle paylaşabilirsiniz. Uygulamaya özel anlatımlar sunabiliriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan