Android Ana Ekran Klasör Nasıl Oluşturulur

Android Ana Ekran Klasör Nasıl Oluşturulur


Android telefonlarda ana ekranınıza klasörler oluşturarak, uygulamaları bu klasörler içinde düzenlemek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Samsung , LG, HTC, Xiaomi , Sony , Huawei, Lenovo gibi tüm android telefonlarda aşağıdaki işlemler ile klasörler oluşturabilirsiniz.

Android’de klasör nasıl oluşturulur ?

Klasör oluşturmak istediğiniz uygulamanın üzerine basılı tutun.

Uygulamayı , aynı klasöre almak istediğiniz uygulamanın üzerine sürükleyin.

Örneğin: Whatsapp ve Line messengerı klasöre almak için Whatsapp’a basılı tutun ve Line messenger üzerine kaydırın. Otomatik olarak “Yeni klasör” adında klasör oluşacaktır.

Klasörü oluşturduktan sonra klasör ismine dokunarak düzenleme işlemini yapabilirsiniz.

Klasör adını değiştirebilir, klasör için özel bir renk belirleyebilirsiniz. Ayarları tamamladıktan sonra tamam seçeneğine dokunarak kaydedin.

Aşağıdaki görseldeki gibi dilediğiniz kadar klasör oluşturabilirsiniz. Android 6.0‘dan sonraki tüm sürümlerde bu yöntem geçerlidir. Telefon marka modelinize göre alternatif klasör açma seçenekleri de olabilir fakat androidlerde en pratik yöntem budur.

Resimli anlatım LG G5-G6 telefondan yapılmıştır. Ekranınızdaki karmaşaya ve uygulamaların düzensizliğini , uygulamalarınızı belirli kategorilerde filtreleyerek bu işlem ile çözebilirsiniz. Bu sayede ana ekranınız daha düzenli duracaktır. Ayrıca uygulamalarınıza erişme konusunda da oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan