Android 6 ‘Marshmallow’ Hakkında Merak Edilenler

Android 6 ‘Marshmallow’ Hakkında Merak Edilenler


Yeni Android versiyonu 6.0’ın kod adı Marshmallow oldu. Yazı için biraz geçikmiş olsak’ta bugün Marshmallow hakkında merak edilen bütün sorulara cevap vereceğiz. Marshmallow ilk izlenimlere göre daha stabil çalışan bir sürüm olarak görünüyor. Nexus cihazlarda önizlemesi yayınlanan yazılımın diğer telefonlar için ne zaman geleceği henüz kesinleşmiş değil fakat 2016’nın başında üst seviye telefonlar için yayınlanması bekleniyor.

Kullanıcıların en çok merak ettiği konu Marshmallow özellikleri. Bu yeni sürüm ile devrim niteliğinde yeni özellikler sunulacak.

Marshmallow ile gelen özellikler

Beyaz Menü: Android telefonların siyah olan arayüzleri iPhone telefonlarda olduğu gibi beyaz olarak değişiyor. Bu sayede daha şık ve aydınlık bir menü sunulacak.

Parmak izi okuma: Android’in zayıf kaldığı konulardan biride parmak izi okuma özelliğiydi. Marshmallow ile bu özellik daha da geliştirilecek. Google Play’den parmak izi okutularak uygulama indirilebilecek.

Hız ve Güvenlik: Android 6’nın en temel özelliklerinden biride daha az donanım kullanımı ile daha yüksek performans.

Uzun pil ömrü: Marshmallow’un en dikkat çeken yeniliği pil ömrünü uzatmak için yapılan özellikler olacak. Bu yeni sürüm ile pil kullanım ömrü en üst seviyeye çıkarılacak. Özellikle telefonunuzu kullanmadığınız anlarda yapılan tasarruf ile pil ömrü arttırılacak.

Sesli mesaj gönderimi: Artık yazılı mesaj yerine sesli mesaj gönderilebilecek. Operatörlerin sistemi desteklemesi konusunda herhangi bir bilgi yoktur fakat bu özellik yeni sistem ile hayatımıza girecek.

Ekran döndürme: Farklı uygulamalar ile yapılan bu işlem Marshmallow ile sisteme entegre edilmiş olacak.

Güvenilen yüz: Güvenilen yüz uygulaması ile telefon güvenliği arttırılacak.

Uygulamaları otomatik açma: Herhangi bir bağlantıya tıklandığında “Bağlantı hangi uygulama ile açılsın” seçeneği artık olmayacak ve uygulama otomatik olarak çalıştırılacak.

Ağ ayarları sıfırlama: Android 6 ile Kablosuz , mobil ve Bluetooth bağlantılarınızı yedekleyebilir veya sıfırlayabilirsiniz. Ağ sorunlarının çözümü için oldukça faydalı bir özellik olacak.

Marshmallow Güncellemesi alacak telefon modelleri

HTC One M9 -HTC One M8 -HTC One M9+ -HTC One E9+ -HTC One ME -HTC One E8 -HTC One M8 EYE -HTC Butterfly 3 -HTC Desire 826 -HTC Desire 820 -HTC Desire 816

Samsung Galaxy Note 5 -Samsung Galaxy S6 Edge+ -Samsung Galaxy S6 -Samsung Galaxy S6 Duos -Samsung Galaxy S6 Edge -Samsung Galaxy Note 4 -Samsung Galaxy Note 4 Duos -Samsung Galaxy Note Edge -Samsung Galaxy S5 -Samsung Galaxy Alpha -Samsung Galaxy A serisi -Samsung Galaxy Tab A

LG G4 -LG G3 -LG G Flex -LG G Flex 2- LG G3C

Sony Xperia Z5 – Sony Xperia Z5 Compact – Sony Xperia Z5 Premium – Sony Xperia Z4 Tablet – Sony Xperia Z3+ – Sony Xperia Z3 – Sony Xperia Z3 Compact – Sony Xperia Z3 Tablet Compact – Sony Xperia Z2 – Sony Xperia Z2 Tablet – Sony Xperia M5 – Sony Xperia C5 Ultra – Sony Xperia M4 Aqua – Sony Xperia C4

Yukarıdaki telefon modelleri için Marshmallow güncellemesi gelecek fakat tarih olarak henüz net bir bilgi yoktur. Güncellemenin yayınlanmasından sonra Marshmallow güncelleme hakkında bütün bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan