Alt Tire (_) ve Tire (-) Nasıl Yapılır

Alt Tire (_) ve Tire (-) Nasıl Yapılır


Alt tire ve Tire işareti nasıl yapılır ? Neden çalışmaz ? İngilizce klavyede alt tire nasıl yapılır ? sorularınıza cevap vereceğiz. Tire veya alt tire (-); bir noktalama işaretidir. Tire sözcüğü Türkçeye Fransızca tiret’ten geçmiştir. Bilgisayarlarda bu noktalama işareti çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Ülkemizde özellikle mail adreslerde bu sembolle çok sık karşılaşırsınız.

Klavyeniz TR olarak seçiliyse aşağıdaki kombinasyonları kullanarak işareti yapabilirsiniz.

Alt Tire klavye kombinasyonu : Shift tusuna basılı tutarak (_) simgesine tuşluyoruz. Tire klavye kombinasyonu : (-) tuşuna tek başına basıldığı zaman tire işaretini yapabilirsiniz.

İngilizce klavyelerde ; Shift + 0 (sıfır) tuşlarını kullanabilirsiniz.

Alt tire nasıl yapılır ?

Telefonda alt tire yazmak için sol altta bulunan karakter simgesine dokunabilirsiniz. Açılan karakter ekranında alt tire _ simgesini görebilirsiniz.

Tire ve Alt tire İşareti Çalışmıyor – Sorun Çözümü

İşaretin çalışmaması için birkaç neden vardır bunları tek tek anlatacağım. Öncelikle tuşlarınızın sağlam ve çalısır durumda olduğunu varsayıyoruz.

Tuşun çalışmamasının nedeni klavyenizin dilinin değişmiş olmasıdır. Sağ alt köşede klavye dilini görüyorsanız EN olan dil seçimini TR olarak değiştirebilirsiniz. Şayet sağ alt köşede böyle bir simge yoksa:

Başlat / Denetim masası / Bölge ve Dil / Klavyeler Menüsünden aşağı görseldeki gibi türkçe klavyeyi seçerek sorunu giderebilirsiniz.

Bu işlemden sonra klavyeniz Türkçe olduğundan alt tire ve tire işaretlerini yapabilirsiniz. İngilizce klavyede işareti yapmak için Shift + * ( yıldız) veya Shift + 0 (sıfır) tuşlarını kullanabilirsiniz.

@ alt tire işareti nasıl yapılır ,@ alt tire çıkmıyor, @ alt tire işareti nedir

Eğer klavyenizde yukardaki gibi sembolleri göremiyorsanız, 0 (sıfır) yanında bulunan diğer sembollere de tıklayarak sembolleri yapabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan